• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۵ تیر ۱۴۰۰ | کد خبر : 41693
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مردم با تغییر سبک زندگی در هزینه‌های درمانی به بیمه سلامت کمک کنن
  دیبا:مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: مردم با تغییر سبک زندگی مانند ورزش، تحرک و تغذیه سالم می‌توانند علاوه برحفظ سلامتی خود و کاهش بیماری‌ها، در کاهش هزینه‌های درمانی نیز به سازمان‌های بیمه‌گر کمک کنند.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا،دکتر امید قادری افزود: در نسخ دارویی ، پنج قلم داروی پرمصرف در سال ۹۹ شامل متفورمین، لوزاتان، آسپرین، آترو واستاتین و لووتیروکسین بوده اند که این داروها عمدتا مربوط به قندخون، فشارخون ، چربی خون  هستند که هزینه های زیادی به سازمان بیمه سلامت تحمیل کرده اند.

  وی اظهار داشت: در گذشته پرمصرف ترین دارو ها، آنتی بیوتیک بود که متاسفانه الان پنج قلم ذکر شده به عنوان پرمصرف ترین داروها سالیانه شناخته شده و هزینه های زیادی بر بیمه سلامت تحمیل می کنند.

  او تغییر در سبک زندگی را منجر به داشتن جسم و روح و روانی سالم دانست و گفت: تحرک و ورزش کردن راهکار بسیار مناسب و کم هزینه ای برای تامین سلامتی بدن است.

  مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه در ادامه خدمات رسانی مطلوب، سریع و با کیفیت را یکی از برنامه های این اداره کل دانست و گفت: برای تحقق این اهداف از همه ظرفیت های خود استفاده می کنیم.

  قادری اجرای طرح پزشک خانواده در شهرهای استان کرمانشاه را از جمله برنامه های این اداره کل دانست و افزود: تاکنون طرح پزشک خانواده در شهرهای چهار استان کشور به صورت پایلوت اجرا شده و از ابتدای تیرماه نیز این طرح در ۹ شهرستان کرمانشاه به عنوان پنجمین استان به اجرا درخواهد آمد.

  بیمه سلامت کرمانشاه، یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر یعنی ۶۰ درصد از جمعیت استان را در قالب پنج صندوق بیمه‌ای شامل، «صندوق کارکنان دولت»، «صندوق روستاییان و عشایر»، «صندوق بیمه همگانی رایگان»، «صندوق ایرانیان» و «صندوق سایر اقشار» زیرپوشش دارد.

  اکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰ تخت در ۱۸ بیمارستان دولتی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است.

  استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

  اخبار مرتبط

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز