• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰ | کد خبر : 41320
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  پروژه میدان آذربایجان، حاصل تراوشات ذهنی یک عده خاص
  دیبا: عضو سابق شورای شهر تبریز با تاکید بر اینکه پروژه میدان آذربایجان، یک پروژه ناکارآمد است، آنرا حاصل تراوشات ذهنی یک عده خاص با حمایت شهردار عنوان کرد.

   

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری دیبا خبر، داود داوود امیرحقیان در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: در شورای شهر نیاز به اصلاح ساختار محسوس است، چرا که شورا نتوانسته است در حوزه خدمات عمرانی، آموزشی، بهداشتی و… در رفع نارساسس ها و کمبودها موفق عمل کند.

  وی ادامه داد: متاسفانه بخش اعظم وظایف ۳۴گانه تعریف‌شده برای شوراهای شهر در قانون، مغفول مانده است و  وجود یکسری مسایل باعث عدم نظارت دقیق بر دستگاه‌های خدمت‌رسان و به تبع آن برآورده نشدن انتظارات شهروندان شده است.
  امیرحقیان از شهر به عنوان یک موجود زنده یاد کرد که برای بقای آن باید برنامه‌های متعدد در حوزه‌های مختلف اندیشیده شود و پروژه‌های عمرانی باید پیوست فرهنگی داشته باشند و براساس کار کارشناسی عملیاتی شوند نه براساس احساسات و نظر یک عده از اعضای شورا.
  وی بر تدوین اطلس جامع سرمایه گذاری تاکید کرد و افزود: در کنار بودجه‌های عمرانی، با جلب مشارکت مردمی و جذب سرمایه‌گذاری می توان در شهر قدم های بزرگی برداشت.
  وی با تاکید بر اینکه «حق مردم» خط قرمز او است افزود: شهرداری که خود را در اختیار یک عده خاص از اعضای شورا قرار دهد مطمئنا باید به خیل عظیمی از شهروندان پشت پا بزند و این به صلاح شهر نیست. و من در مقابل افرادی که مقابل حقوق مردم بایستند، می ایستم.

  وی یکی از موارد فسادزا در شهرداری‌ها را وجود قوانین «از تا» بویژه در حوزه ماده۱۰۰ دانست و خاطرنشان کرد: نوسان موجود در این موارد، موجبات بروز یکسری تخلفات را فراهم می‌کند که برای انسداد مجاری فساد، قطعا باید یکسان‌سازی شوند و ابهام‌ها برای مردم برداشته شود.
  وی در رابطه با مشکل حاشیه‌نشینی در تبریز گفت: برای رفع این مشکل می توان در تعرفه عوارض محلی و صدور پروانه، بندهای ویژه‌ای برای بافت‌های فرسوده و حاشیه‌نشین شهر لحاظ کرد تا خود شهروندان برای مشارکت در این بخش تشویق شوند.
  عضو سابق شورای شهر تبریز، انتقال پادگان‌ها و زندان به خارج شهر را یکی از عمده برنامه‌های خود در شورای چهارم نام برد و افزود: خوشبختانه با تلاش‌های انجام گرفته، استارت این کار زده شد و هم‌اکنون شاهد تحقق تدریجی این برنامه هستیم.
  امیرحقیان در خاتمه سخنانش بر جا اندازی نظام ارزشیابی در شهرداری‌ها تاکید کرد و گفت: در شورای شهر به ازای هر یک میز، یک و نیم نفر کارمند وجود دارد. با این حال علیرغم وجود این همه نیرو در بدنه شهرداری خدمت‌رسانی مناسب به مردم انجام نمی شود. در همین راستا باید با ارائه آموزش های حین خدمت، به متخصص کردن کارکنان شهرداری اقدام کرد.

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز