• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ | کد خبر : 41245
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیدار مدیران کمیته‌ های انجمن رسبان در آذربایجان شرقی با مدیر کل سلامت شهرداری تبریز
  فعالیت در حوزه بانوان و رسانه، دشوار و حساس است
  دیبا: مدیران کمیته‌ های انجمن رسبان (در حال ثبت) در آذربایجان شرقی با مدیر کل سلامت شهرداری تبریز به دیدار و گفتگو نشستند.

   

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری دیبا خبر، مدیر کل سلامت شهرداری تبریز در این دیدار با اشاره به حساسیت فعالیت صنفی در حوزه روزنامه‌نگاری گفت: شما در انجمن رسبان قدم در راه حساسی گذاشته‌اید؛ چرا که هر دو بخش زنان و رسانه از حوزه هایی هستند که حرکت در آن دشوار است.

  محمد حسین حسن زاده با بیان این مطلب افزود: مدیران انجمن باید ضمن رعایت خطوط قرمز بتوانند در رفع نیازهای این قشر گام بردارند.

   

  وی ادامه داد: واقعیت این است که در شرایط فعلی وضعیت رسانه ها چندان مناسب نیست و بیشتر فعالان این حوزه با مشکلات معیشتی و نبود امنیت شغلی مواجه هستند. به همین دلیل در مواردی شاهد هستیم که نبود رونق در بازار کار باعث شده است که تعدادی از خبرنگاران از ماهیت رسانه ای خود فاصله گرفته و به سمت در آمد زایی سوق پیدا کنند.

  حسن زاده با بیان اینکه بانوان ایرانی توانمند هستند افزود: بانوان آنچنان که باید و شاید نتوانسته اند به جایگاه واقعی خود برسند.

  وی تشریح کرد: توانمند سازی بانوان نیازمند از بین بردن فقر قابلیتی آنها است. فقر قابلیتی سوای از فقر عادی است و به نوعی به محرومیت از یک تعداد امتیازات و فرصت ها اشاره دارد. بنابراین بهتر است انجمن بانوان رسانه‌ای در این سمت حرکت کند تا علاوه بر توانمندسازی بانوان رسانه‌ای حاضر، منجر به از بین رفتن فقر قابلیتی در نسل های آتی نیز شود.

  مدیر کل سلامت شهرداری تاکید کرد: مهمترین رسالت و وظیفه انجمن رسبان از نظر من افزایش مهارت‌های حرفه ای بانوان از طریق آموزش و آگاه‌سازی است و در این راستا نه در قالب اندیشه های فمینیستی بلکه  باید خود بانوان از درون اقدام به حذف محدودیت های موجود کرده و به دور از فضای سیاسی و فیمینیستی درخواست های به حق خود را مطالبه کنند.

  وی با اشاره به اینکه نقش بانوان در حوزه مسئولیت های اجتماعی غیرقابل انکار است، از اعلام آمادگی اداره کل سلامت شهرداری تبریز در راستای توانمندسازی بانوان رسانه ای در قالب آموزش مهارت های زندگی و حقوق شهروندی خبر داد.

   

  در ادامه این دیدار رئیس انجمن بانوان رسانه ای تبریز با بیان اینکه این انجمن به دور از هرگونه فعالیت های سیاسی و صنفی در تلاش برای توانمندسازی بانوان رسانه ای است، گفت: این قشر طی سالیان سال با انواع مشکلات و تبعیض ها در حوزه فعالیت خود مواجه بوده اند و همین امر موجب سرخوردگی آنها شده استو

  ساناز شهابی تاکید کرد: هدف از تشکیل انجمن رسبان نیز در حقیقت توانمندسازی بانوان رسانه ای با محوریت آموزش و افزایش قابلیت های حرفه ای و اجتماعی این قشر فرهنگی است.

  در ادامه مدیر کمیته خانواده و سلامت رسبان در تبریز، توجه به مسئولیت اجتماعی و سلامت بانوان فعال رسانه ای را ضروری دانست و افزود: در شرایط فعلی که به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از همکاران دچار صدمات روحی شده اند، نیاز به ایجاد نشاط و انگیزه بین آنها ضروری است.

  طیبه خیاط شایان افزود: در این راستا هم می‌توان با برگزاری دوره های آموزشی و هم دوره های متفرقه تا حدی از دغدغه‌های فعالان این حوزه کاهش داد.

  یادآوری می شود، در پایان این دیدار مریم خدابخش، مدیر کمیته حقوقی خواستار بهره‌مندی از امکانات مشاوره ای و آموزشی اداره کل سلامت شهرداری به‌خصوص در حوزه آموزش حقوق شهروندی و مشاوره های روانشناسی شد.

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز