• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰ | کد خبر : 41209
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  اسامی نهایی کاندیداهای تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰
  دیبا:اسامی نهایی کاندیداهای تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ طبق نظر شورای نگهبان اعلام و رسما تبلیغات انتخابات ۱۴۰۰ کلید خورد

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از خبر روز ، اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ داغتر و حساس تر از تمام انتخابات ریاست جمهوری قبلی دنبال می شد و دلیل آن ورود نامزدهای اصلی انتخاباتی جریان های مختلف به میدان بود که شاید کمتر کسی انتظار آن را می کشید. در شرایطی که ابراهیم رئیسی پس از دعوت های پی در پی در جریان اصولگرا نامزد انتخابات ۱۴۰۰ شد، با توجه به عملکرد او در قوه قضائیه و اقبال عمومی در نظرسنجی های مختلف به او، بسیاری او را پیروز زود هنگام انتخابات دانستند و تصور می شد بسیاری از چهره های سیاسی مطرح در چنین شرایطی دیگر کاندیدای انتخابات نشوند.

  اما نه تنها این چنین نشد و افرادی مانند علی لاریجانی و احمدی نژاد نسبت به ثبت نام انتخابات ۱۴۰۰ اقدام کردند، دهها نفر از چهره های شناخته شده سیاسی از دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا و همچنین اعتدالی ها همزمان وارد عرصه شدند. درست مشخص نیست که دو جریان با تمام قوا به میدان آمده اند و قرار است تایید صلاحیت شدگان انتخابات در تبلیغات و مناظرات تقسیم کار کنند یا اختلافات درون جریانی گسترده عامل این حجم از نامزدی افراد برای انتخابات شده است.

  به هر ترتیب با توجه به مصوبه شورای نگهبان از بین ۵۹۲ نامزد انتخابات ۱۴۰۰ چهل نفر حائز شرایط برای بررسی صلاحیت در شورای نگهبان شناخته شدند و در نهایت شورای نگهبان در مهلت پنج روزه دوم نتایج نهایی اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را مشخص کرد که بر اساس آن ۷ کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ تایید صلاحیت شدند و سایر افراد احراز صلاحیت نشدند.


  اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

  بر اساس این گزارش، لیست نهایی نامردهای انتخابات ۱۴۰۰ به این ترتیب است: ابراهیم رئیسی، محسن رضایی، علیرضا زاکانی ، سعید جلیلی، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، محسن مهرعلیزاده و عبدالناصر همتی تایید صلاحیت شدند.

  منبع:خبرفارسی

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز