• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ | کد خبر : 41140
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  امکان ثبت نام افراد بالای ۷۵ سال در سامانه واکسن کرونا فراهم شد
  دیبا: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: ‏سامانه ثبت‌نام واکسیناسیون کرونا به نشانی salamat.gov.ir برای متولدین ۱۳۲۵ و قبل از آن باز شد.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایگاه اطلاع رسانی ماسک افزود: افراد ۷۵ سال به بالا که تاکنون واکسینه نشده‌اند برای دریافت واکسن در سامانه  salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند. طی روزهای آینده زمان و محل تزریق واکسن به آنها پیامک خواهد شد.

  به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا رئیسی شنبه -۲۵ اردیبهشت- از  آغاز واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای ۷۵ سال از امروز خبر داده بود.

  وی روز شنبه گفته بود: مشخصات این افراد در شبکه بهداشت وجود دارد و به تدریج با آنان تماس گرفته یا برای آنان پیامک فرستاده می شود و فعلا نیازی به مراجعه حضوری و ثبت نام نیست.

  معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: واکسیناسیون این گروه سنی حداقل تا دو هفته آینده ادامه دارد. اگر تا روز چهارشنبه این هفته، این گروه از سالمندان ( افراد بالای ۷۵ سال) پیامک واکسیناسیون را دریافت نکردند یا با آنان تماس گرفته نشد می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی salamat.gov.ir با اعلام مشخصات، کد ملی و شماره تماس ثبت نام کنند تا با آنان تماس گرفته شود.

  سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای ۸۰ سال همچنان ادامه دارد. این گروه از سالمندان اگر تاکنون واکسن نزده اند، همچنان می توانند با ثبت نام در سامانه اعلام شده برای دریافت واکسن اقدام کنند و با وجود شروع واکسیناسیون گروه های سنی پایین تر سهمیه هیچ فردی از بین نمی رود.

  به گزارش ایرنا، فاز دوم واکسیناسیون کرونا برای سالمندان از هفتم اردیبهشت امسال با گروه سنی ۸۰ سال به بالا شروع شد. فاز اول آن از ۲۱ اردیبهشت برای کادر درمان و برخی بیماران خاص آغاز شده بود.

  بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت،  تاکنون دو میلیون و ۱۶۳ هزار و ۶۴۱ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۴۰۷ هزار و ۵۱۹ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده و واکسینه شده اند. مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به دو میلیون و ۵۷۱ هزار و ۱۶۰ دوز رسید.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز