• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | کد خبر : 41053
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  هشدار پزشکان هندی نسبت به استفاده از فضولات گاو برای درمان کرونا
  دیبا:پزشکان هندی در مورد باور غلط استفاده از فضولات گاو به عنوان روش درمانی برای بیماری کووید-۱۹ هشدار دادند

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایسنا، پزشکان هندی با هشدار نسبت به استفاده از فضولات گاو به عنوان روشی در جلوگیری از ابتلا یا درمان بیماری کووید-۱۹ اظهار داشتند که هیچ مدرک علمی دال بر اثربخشی این روش وجود ندارد و در عین حال خطر گسترش بیماری های دیگر از حیوان به انسان را به همراه دارد.

  طی هفته‌های اخیر شیوع کروناویروس در هند فاجعه بار بوده است و در حال حاضر بیش از ۲۲.۹ میلیون نفر در این کشور به این ویروس آلوده شده و بیش از ۲۵۰ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده اند. همچنین شرایط بحرانی همه گیری موجب شده شهروندان برای پیدا کردن تخت خالی، کپسول اکسیژن و دارو با مشکل روبرو شوند و بسیاری از آنان به دلیل کمبود امکانات، جان خود را از دست بدهند.

  در ایالت گجرات در غرب هند، برخی از مردم هفته ای یکبار بدن خود را با فضولات و ادرار گاو میپوشانند و امیدوارند که سیستم ایمنی خود را در برابر بیماری تقویت کرده یا سریعتر روند درمان را طی کنند.

  به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، پزشکان و محققان هندی و جهان همواره نسبت به استفاده از روشهای غیرمتعارف در درمان بیماری کووید-۱۹ هشدار داده اند چرا که می تواند به احساس کاذب امنیت منجر شده و مشکلات پیچیده ای را به همراه داشته باشد.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز