• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | کد خبر : 41024
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بهترین راه مقابله با کم آبی و خشکسالی کدام است؟
  دیبا:نتایج افکار سنجی آنلاین در ایرنا نشان داد: ۶۶.۹ درصد پاسخگویان به میزان «زیاد» نگران آثار کم آبی و خشکسالی در سال جاری هستند. همچنین پیشنهاد «استفاده از فناوری باروری ابرها» با ۴۰.۲ درصد برای مقابله با بحران کم آبی در کوتاه مدت از سوی مخاطبان انتخاب شده است.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از ایرنا،کاهش بارش ها در سال آبی جاری که کم شدن ۱۹ درصدی حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور را به دنبال داشته است زنگ خطر کم آبی و خشکسالی را د رکشور به صدا درآورد، در این راستا اداره کل پژوهش و بررسی های خبری نظرسنجی آنلاین هفته اخیر خود را به موضوع انتخابات ۱۴۰۰ اختصاص داد. پرسش های این نظرسنجی در روزهای ۸ تا ۱۵ اردیبهشت ماه جاری بر روی سایت ایرنا قرار گرفت و نزدیک به ۶ هزار نفر در این نظرسنجی آنلاین شرکت کردند.

  خبرگزاری جمهوری اسلامی در افکار سنجی آنلاین خود از مخاطبانش خواست تا میزان نگرانی خود را از آثار کم آبی و خشکسالی در سال جاری را اعلام کنند. ۶۶.۹ درصد مخاطبان نگرانی خود را «زیاد » ، ۲۲.۸ درصد « تاحدی» و ۱۰.۳ درصد «کم » اعلام کردند.

  در این افکار سنجی، چهار پرسش « پیشنهاد شما برای مقابله با بحران کم آبی در کوتاه مدت چیست؟ ، کدام یک از روش های زیر برای مقابله با بحران کم آبی می تواند نقش بیشتری داشته باشد؟ ، به نظر شما کدام بخش باید در اولویت تامین آب باشد؟ و تا چه میزان نگران آثار کم آبی و خشکسالی در سال جاری هستید ؟ » مطرح شد .

  نتایج این گزارش نشان داد؛ « استفاده از فناوری باروری ابرها » با ۴۰.۲ درصد و « جلوگیری از کشت محصولات آب بر » با ۲۷ درصد از سوی پاسخگویان به عنوان پیشنهاد برای مقابله با بحران کم آبی در کوتاه مدت انتخاب شده است . همچنین « محدود کردن فعالیت صنایع آب بر » با ۱۴.۴ درصد ، « قطع آب مشترکان پر مصرف » با ۱۳.۲ درصد » و « افزایش بهای آب» با ۵.۲ از دیگر انتخاب پاسخگویان به عنوان پیشنهاد برای مقابله با کم آبی در کوتاه مدت است.

  براساس این بررسی، « شیرین سازی آب دریا و انتقال آن به مناطق بحران زده » با ۳۲.۷ درصد ، « تغییر الگوی کشت و ارتقای شیوه های کشاورزی » با ۲۸.۴ درصد به عنوان روش هایی که می تواند نقش بیشتری در مقابله با بحران کم آبی داشته باشد از سوی پاسخگویان انتخاب شده است. « آموزش و اصلاح الگوی مصرف » با ۱۹.۲ درصد ، « تصفیه و بازیافت آب » با ۱۱.۵ درصد ، « محدود تر کردن فعالیت های صنایع آب بر خصوصا در مناطق خشک » با ۸.۲ درصد از دیگر انتخاب های پاسخگویان به عنوان روش های مقابله با بحران کم آبی است .

  پاسخگویان در پاسخ به سوال « به نظر شما کدام بخش باید در اولویت تامین آب باشند؟» با ۶۱.۵ درصد « بخش خانگی» را انتخاب کردند . « کشاورزی» با ۲۲ درصد ، « طبیعت » با ۱۲.۵ درصد و « صنایع » با ۴ درصد از سوی پاسخگویان در اولویت های بعدی قرار گرفتند.

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز