• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | کد خبر : 40968
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  اهدا اولین مغز استخوان غیر خویشاوندی در تبریز
  دیبا: رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز گفت : سلولهای مغز استخوان غیر خویشاوندی توسط یک جوان ۳۷ ساله برای اولین بار در تبریز اهدا شد.

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر، مسعود فقیه دینوری رئیس مرکزآموزشی و درمانی امام رضای تبریز اظهار داشت : این جوان ۳۷ ساله اهل مراغه حدود ۱۳ سال قبل در سامانه HLAبرای اهدا مغز استخوان اعلام آمادگی کرده بود و با توجه به همخوانی سلولهای بنیادین وی و فرد گیرنده نهایتا در روزهای اخیر موفق به اهدای مغز استخوان خود شد.
  دینوری افزود : مغز استخوان اهدا شده پس از انجام مراحل اولیه نگهداری جهت پیوند به تهران ارسال گردید.
  وی ادامه داد : گیرنده این مغز استخوان اهدا شده یک جوان ۱۹ ساله اهل تهران است.
  رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضای تبریز ضمن تشکر از عمل انسان دوستانه این شهروند گفت : اهدا عضو اهدا زندگی بوده و عملی زیبا تر و بالاتر از جان بخشی دوباره به همنوع وجود ندارد کما اینکه برخی از افراد در بحث اهدا عضو سختی های زیادی متحمل میشوند مانند این هموطن اهل مراغه که به خاطر انجام مراحل اولیه اهدا و لزوم انجام آزمایشات متعدد ، کارفرما وی را از کار اخراج کرده است.
  دینوری حال عمومی اهدا کننده را مطلوب گزارش کرده و ادامه داد : حال عمومی شهروند اهدا کننده مساعد بوده و پس از کنترل توسط اساتید مجرب ترخیص و به زندگی عادی برگشته است .

  وی در پایان از همکاری رسانه ها و جراید در ترویج فرهنگ اهدا عضو قدردانی کرده و ابراز داشت : در سالهای اخیر رسانه ها و جراید در جهت فرهنگ سازی اهدا عضو همواره در کنار سیستم درمان بوده اند و امیدواریم ارتباط مستمر و سازنده با رسانه ها بتواند در گسترش هر چه بیشتر فرهنگ اهدا عضو مفید باشد.
  این گزارش می افزاید، مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز بزرگترین مرکز پیوند اعضا و نیز مرکز پیوند مغز استخوان شمالغرب کشور را دارا بوده و از آغاز بحران کرونا ویروس (کوید ۱۹) به عنوان مرکز اصلی مراقبت از بیماران کرونایی در استان ارائه خدمت نموده است.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز