• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | کد خبر : 40915
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بی توجهی تعدادی از صنوف تبریز به تعطیلی کرونایی
  دیبا:تعدادی از صنوف و کسبه محلات و مناطق مختلف شهر تبریز نسبت به تعطیلی اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا بی توجهی نشان داده و از امروز اقدام به باز کردن واحدهای خود کرده اند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا،‌ به گزارش روز شنبه خبرنگار ایرنا، در حالی که علاوه بر ستاد ملی و استانی کرونا، فرمانداری شهرستان تبریز از سه روز قبل نسبت به تعطیلی مشمول مناطق قرمز کرونایی اطلاعیه داده و از اصناف و کسبه مختلف خواستار تعطیلی واحدهای خود شده بود، برخلاف این اطلاع رسانی بسیاری از پاساژها و واحدهای صنفی و اصناف و کسبه در مناطق مختلف تبریز اقدام به بازگشایی کرده اند.

  همین گزارش حاکی است در حال حاضر علاوه بر اینکه تعداد معدودی از پاساژهای واقع در منطقه بازار و هسته مرکزی تبریز باز شده و فعالیت های تجاری و اقتصادی در آنها جریان دارد، بسیاری از صنوف محلات و معابر این شهر نیز فعالیت خود را از سرگرفته اند که این موضوع موجب اعتراض شهروندان شده است.

  تعدادی از صاحبان واحدهای باز شده در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، تامین منابع مالی برای اجاره بهای واحدهای صنفی و تامین معیشت را دلیل اصلی و مهم خود برای بازگشایی های امروز بیان کرده و افزودند: ادامه تعطیلی های مستمر به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.

  آنها با اشاره به اینکه در شرایط سخت اقتصادی کنونی تعطیلی هر روز واحد صنفی برای خانواده اصناف مشکل زاست، معتقدند: بدون همراهی  و مساعدت های مالی دولت امکان تعطیلی چند هفته ای صنوف وجود ندارد.

  در همین رابطه مدیرکل امور اجتماعی استانداری و رییس کمیته سازمان‌های مردم نهاد و نظارت ستاد استانی مقابله با کرونای آذربایجان شرقی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، ضمن تایید بازگشائی های موردی از امروز در تبریز، گفت: بدون تردید با متخلفان برخورد می شود.

  بدر شکوهی اظهار داشت: در همین رابطه قبل از ظهر امروز جلسه ای با ریاست استاندار آذربایجان شرقی برگزار و تصمیماتی برای بررسی موضوع و شرایط شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی استان اتخاذ شد که نتایج آن به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

  وی با اشاره به اینکه بر اساس تصمیم ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا شهرهای به رنگ قرمز تا پایان هفته جاری تعطیل هستند، تاکید کرد: اصنافی که نسبت به این مصوبات بی توجهی نشان دهند از طریق ستاد اسانی به مراجع قضائی معرفی شده و با آنها به شدت برخور می شود.

  شکوهی ادامه داد: در شهرهای قرمز کرونایی تمامی مشاغل  و گروه های صنفی ۲، ۳ و ۴ و در شهرهای به رنگ نارنجی نیز گروه های شغلی ۳ و ۴ تعطیل است.

  وی خاطرنشان کرد: در شهرهای قرمز حضور کارکنان دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات ضروری به ۵۰ درصد و حضور کارکنان سایر دستگاه‌ها و ادارات نیز به میزان دو سوم کاهش می‌یابد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز