• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ | کد خبر : 40584
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  عوامل ژنتیکی و محیطی؛ عامل بروز پارکینسون
  دیبا:تحقیقات جدید دانشکده پزشکی دانشگاه ایالتی فلوریدا نشان داده است که ویژگی روان رنجوری شخصیتی به طور مداوم با خطر بالاتر ابتلا به اختلال مغزی بیماری پارکینسون در ارتباط است

  به گزارش پایگاه خبری دیبا خبر به نقل از نواوران انلاین تحقیق توسط پروفسور سالخوردگی آنتونیو Terracciano و تیم او، منتشر شده در “جنبش اختلالات” نشان داد که بزرگسالان در این مطالعه که در یک چهارم برتر روان رنجوری نمره گرفتند، بیش از ۸۰ greater بیشتر در معرض خطر پارکینسون بودند در مقایسه با کسانی که از نظر روان رنجوری ، امتیاز کمتری داشتند.

  Terracciano  گفت: برخی از پزشکان فکر می کنند که اضطراب و افسردگی فقط نتیجه پارکینسون است. با این حال، یافته های ما نشان می دهد که برخی از آسیب پذیری های عاطفی در اوایل زندگی، سالها قبل از ابتلا به بیماری پارکینسون وجود دارد.

  این تأثیرات برای زنان و مردان و در اقشار مختلف اقتصادی اجتماعی مشابه بود. علاوه بر این، ارتباط در مدل هایی که موارد حادثه را در پنج سال اول پیگیری حذف می کرد، تقریباً بدون تغییر بود و در مدل هایی که متغیرهای جمعیت شناختی و سایر عوامل خطر از جمله سیگار کشیدن، فعالیت بدنی، اضطراب و افسردگی را شامل می شود، قابل توجه بود.

  سه مطالعه مشابه نتایج مطابق با یافته های Terracciano اما با اندازه های نمونه کوچکتر را منتشر کرده است. در مجموع آنها ارزیابی “بسیار قوی و قابل تکراری” از ارتباط بین روان رنجوری و پارکینسون ارائه می دهند.

  وی گفت: این به نوعی درک بهتری از عوامل خطر بیماری و عوامل موثر در آن به شما می دهد. این یکی از عوامل بسیاری است، اما شواهد قانع کننده است.

  در سطح جهان، حدود شش میلیون نفر از بیماری پارکینسون رنج می برند حدود ۱ all از کل افراد مسن این بیماری را به عنوان دومین بیماری شایع تخریب عصبی پس از آلزایمر نشان می دهد. علل بیماری پارکینسون به خوبی شناخته نشده است، اما دانشمندان معتقدند عوامل ژنتیکی و محیطی در بروز آن نقش دارند.

  روان رنجوری یک ویژگی شخصیتی است که تفاوتهای فردی را در تمایل به تجربه احساسات منفی، آسیب پذیری در برابر فشار روانی، ناتوانی در مقاومت در برابر اصرارها و خودآگاهی اندازه گیری می کند. این یکی از پنج ویژگی اصلی شخصیتی است که به عنوان “پنج بزرگ” یا مدل پنج عاملی شخصیت شناخته می شود و یکی از بیشترین مطالعات روانشناختی برای ارتباط آن است که از لحاظ عملکرد عاطفی طبیعی تا غیر عادی است.

  روان رنجوری با اختلالات خلقی و آلزایمر مرتبط است، اما مطالعات کمتری در مورد ارتباط احتمالی آن با پارکینسون انجام شده است.

  Terracciano  گفت: افرادی که در روان رنجوریسم نمره بالایی کسب می کنند، در سراسر طول زندگی در معرض خطر بیشتری برای پیامدهای بهداشتی ضعیف هستند به ویژه در حوزه سلامت روان و بیماری های تخریب عصبی از جمله بیماری آلزایمر و زوال عقل مربوطه.

  نکته اساسی در تحقیقات Terracciano یک مطالعه گسترده توسط Biobank انگلیس بود که طی سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ نزدیک به نیم میلیون نفر از افراد ۴۰-۶۹ ساله را استخدام کرد و داده های به دست آمده در طول ۱۲ سال پیگیری را جمع آوری کرد. یک ارزیابی پایه، روان رنجوری را اندازه گیری کرد. ۱۱۱۴ مورد شناسایی شده پارکینسون وجود دارد که از طریق سوابق الکترونیکی سلامت ملی یا سوابق مرگ توسط سرویس بهداشت ملی انگلستان مشخص شده است.

  Terracciano  گفت: اضطراب و افسردگی با بیماری پارکینسون همراه است. بسیاری از مبتلایان به پارکینسون مایل به اضطراب و یا تمایل به افسردگی هستند. بخشی از این امر می تواند به دلیل بیماری باشد و اینکه چگونه مغز را تغییر می دهد و می تواند بر احساسات تأثیر بگذارد. بخشی از این می تواند یک واکنش روانی ناشی از تشخیص بیماری باشد.

  پارکینسون یک اختلال دژنراتیو طولانی مدت مغز است که باعث کاهش تدریجی عملکردهای حرکتی و جسمی می شود. با پیشرفت بیماری، آسیب سلول های عصبی در مغز باعث کاهش سطح دوپامین می شود و منجر به علائمی مانند لرزش، حرکت آهسته، سفتی و از دست دادن تعادل می شود. دوپامین به عنوان یک هورمون “احساس خوب” شناخته می شود که علاوه بر تنظیم حرکات بدن، در پاداش، انگیزه، حافظه و توجه نقش دارد

   

  بر چسب ها: ,
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز