• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ | کد خبر : 40524
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تحقق بیش از ۹۶ درصدی طرح نسخه نویسی الکترونیکی در آذربایجان شرقی
  دیبا: مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی از تحقق بیش از ۹۶ درصدی اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی در استان خبر داد.

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری دیبا خبر، وحید مجیدی در اولین جلسه هم اندیشی شورای اطلاع رسانی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک با استقبال خوبی روبرو شده است، به طوریکه در بیش از ۹۸ درصد بخش خصوصی در کشور و ۹۶/۷ درصد موسسات طرف قرارداد در استان این طرح در حال انجام است.

  مجیدی با بیان اینکه هم اکنون یک هزار پزشک در مطب خصوصی نسخه الکترونیکی صادر می کنند، افزود: تمامی بیمارستان های دولتی و خصوصی از بهمن ماه اجرای این طرح را شروع کرده اند و در حدود ۷۰۰ مرکز دانشگاهی نسخه پیچی به صورت الکترونیکی انجام می شود.
  مجیدی بیان کرد: آذربایجان شرقی جزو ۱۳ استان منتخب در اجرای طرح های الکترونیکی شناخته شده است و از استان های پیشرو در این زمینه محسوب می شود.
  وی از اعمال مشوق هایی مبنی بر پرداخت بیشتر برای نسخه نویسی الکترونیکی بین ۸ هزار تا ۱۵ هزار تومان در هر نسخه به پزشکانی که از این طرح استفاده می کنند، خبر داد.

  مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی، مشکلات فنی نسخه نویسی الکترونیکی را یکی از عواملی دانست که مانع از حذف کامل نسخه های کاغذی شده اند.
  مجیدی با قدردانی از زحمات مسئولین بیمارستان طالقانی تبریز گفت: در این بیمارستان تمامی فرایندها به صورت الکترونیکی انجام می شود.
  وی تصریح کرد: براساس سیاست های کلی به تدریج چاپ دفترچه کاغذی حذف می شود و از ماه آینده دفترچه ها به صورت سیستمی تمدید می شود و از مرداد ماه هیچ نسخه کاغذی حتی در درمانگاه ها پذیرش نمی شود.
  مجیدی در خصوص پرداختی های اداره کل بیمه سلامت به موسسات طرف قرارداد گفت: تمام مطالبات اداره کل تا سال ۹۸ پرداخت شده است و بخشی از مطالبات از بهمن ماه سال ۹۹ باقی مانده که به زودی پرداخت می شود.
  وی گفت: در سال گذشته بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان برای هزینه بستری ۱۶ هزار بیمار کرونایی در استان پرداخت شده است. همچنین طی ۱۰ ماه سال ۹۹، بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال برای حدود چهار هزار و ۱۷ بیمار خاص در استان هزینه شده است.
  وی، توقف اجرای طرح آزمون وسع را از اقدامات سازمان در راستای کاهش بار مراجعات مردم اعلام کرد و افزود: تمام داروهای مورد تایید ستاد ملی کرونا در تعهد بیمه سلامت هستند.

  بر چسب ها:
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز