• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 40228
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  لزوم اتخاذ تدابیر فرهنگی و اجتماعی برای بازگشایی مدارس
  دیبا: استاندار آذربایجان شرقی گفت: برای بازگشایی حضوری مدارس استان باید تدابیر فرهنگی و اجتماعی لازم اندیشیده شود و در جلسات استانی نیز شرایط بررسی و تصمیم گیری شود.

  به گزارش دیبا خبر، محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه اکنون وضعیت استان از نظر شیوع کرونا زرد است افزود:  امیدواریم با رعایت بیشتر دستورالعملهای بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، وضعیت آذربایجان شرقی به آبی و سفید تبدیل شود.

  وی آموزش و پرورش را زیربنای اصلی توسعه دانست و بر ضرورت توجه بیشتر به این موضوع از سوی مسئولان تاکید کرد.
  پورمحمدی ادامه داد: بدون توجه به موضوع مهم آموزش و پرورش، دستیابی به توسعه همه جانبه و حل بسیاری از مشکلات موجود، امکان پذیر نیست.

  مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: از اول بهمن بخشی از دانش آموان پایه اول و دوم ابتدایی که در مناطق با وضعیت زرد با جمعیت کمتر از ۱۰ نفر به صورت حضوری در مدارس به تحصیل مشغول می شوند.
  پاشایی افزود: همچنین در مناطق با وضعیت آبی، کلاس های زیر ۵۰ نفر دانش آموز با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و با هماهنگی شورای مدرسه و مدیران مدارس سراسر استان به صورت حضوری در مدارس حضور می یابند.

  وی با اشاره به ۲۴ دی ماه سالروز تشکیل شوراهای آموزش و پرورش در سراسر کشور  بیان کرد: یکی از نهادهای بسیار موثر آموزش و پرورش، شوراهای آموزش و پرورش است و در سال های اخیر در استان ۴۰۸ شورا در ۳۹ منطقه با هزار و ۲۱۳ مصوبه برای گره گشایی از مشکلات تشکیل شده است.

  پاشایی بیان کرد: طرح سنجشگران آموزش در استان اجرا شد که آن بررسی میزان دسترسی دانش آموزان به خدمات آموزشی و پرورشی بود و امروز نیز مصوب شد تا هیچ دانش آموزی در استان از گردونه تعلیم و تربیت به دور نباشد.

  در این جلسه لوح قدردانی وزیر آموزش و پرورش از امام جمعه و مسئولان شهرستان ملکان به علت تعامل با خیران و کلنگ زنی ۵۹ باب مدرسه در ۵۰ ماه در این شهرستان اهدا شد.

  منبع: خبرگزاری صداوسیما

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز