• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 40155
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  کرونای انگلیسی در آذربایجان‌شرقی مشاهده نشده است
  دیبا: رئیس گروه بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت آذربایجان‌شرقی گفت: تعدادی از مسافران ایرانی که از انگلیس به تبریز برگشته اند، از نظر احتمال ابتلا به کرونای انگلیسی آزمایش شدند، اما مشخص شد که هیچکدام از آنها مبتلا به این نوع ویروس نیستند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا، سیمین خیاط زاده روز دوشنبه در گفت و گویی تاکید کرد: البته تعدادی از این افراد مبتلا به کویید ۱۹ بودند، اما ویروس کرونای آنها از نوع جهش یافته انگلیسی نبود.

  وی افزود: برای اطمینان بیشتر، حتی از کسانی هم که با مسافران برگشته از انگلیس، تماس داشتند، آزمایش کرونا گرفته شد.

  وی با تاکید بر لزوم رصد و پایش مسافران خارجی خاطرنشان کرد: کسانی که از کشورهای اروپایی وارد کشور می‌شوند در فرودگاه های بین المللی به طور دقیق بررسی و نمونه های لازم گرفته می شود.

  خیاط زاده اظهار کرد: در ویروس جدید جهش یافته انگلیسی، میزان انتقال بیماری از فرد بیمار به اطرافیان تا ۷۰ درصد نسبت به ویروس قبلی بیشتر است.

  وی ادامه داد: در خصوص پیشگیری از انتقال این بیماری بر رعایت موارد بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک های استاندارد و رعایت فاصله اجتماعی تاکید شده است.

  رئیس گروه بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت آذربایجان شرقی گفت: ویروس جهش یافته انگلیسی بیشتر گروه های سنی جوان، نوجوان و کودکان را درگیر می کند، زیرا میزان رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در این گروه های سنی پایین است .

  وی همچنین با اشاره به اینکه در هفته های اخیر میزان بستری ها، افراد بدحال و فوتی های کرونایی در آذربایجان شرقی کاهش یافته است، افزود: نباید اخبار مربوط به کاهش ابتلا به بیماری موجب عادی انگاری در جامعه شود.

  خیاط زاده ادامه داد: اگر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک جدی گرفته نشود، بار دیگر روند ابتلا به بیماری در جامعه افزایش خواهد یافت.

  وی با اشاره به دریافت ۲۰ هزار رپیت تست در آذربایجان شرقی، گفت: با توجه به اینکه روند دریافت نتیجه تست «پی سی آر» طولانی است، برای شناسایی اطرافیان بیمار و کسانی که با او در ارتباط بوده اند، از رپیت تست استفاده می شود.

  رئیس گروه بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه کنترل بیماری در استان به خوبی انجام شده، خاطرنشان کرد: درصد فوتی هار کرونا از میان مبتلایان در استان کاهش یافته است و در روزهای اخیر میزان فوتی ها تک رقمی شده و از ۶ نفر افزایش نیافته است.

  خیاط زاده در خصوص نقاهتگاه های ایجاد شده برای نگهداری مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی گفت: در این مکان افرادی که نیاز به خدمات تخصصی بیمارستانی ندارند، ولی نیاز به مراقبت و قرنطینه دارند، بدون هیچ هزینه ای، خدمات رسانی می شوند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز