• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 40143
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش :
  رسالت ما در دستگاه تعلیم و تربیت ارتقاء سواد سلامت جامعه است
  دیبا: مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی در گردهمایی روسای کمیته سیاستگذاری و راهبری فعالیت ها و برنامه های دفتر سلامت کارگروه تغذیه و سلامت نوجوانی استانهای شمال غرب گفت: رسالت ما در دستگاه تعلیم و تربیت ارتقا سواد سلامت جامعه است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ محمد محسن بیگی صبح امروز در جمع روسا ادارات سلامت و تندرستی استانهای شمال غرب کشور گفت: آذربایجان شرقی سرآمد بسیاری از امور در طول تاریخ بوده و نقش بزرگی در فرهنگ و فرهنگ سازی ایران داشته است.

  مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: کرونا تلنگری بر جامعه بشری بوده و شرایط بسیار متفاوتی را برای تاریخ بشریت ایجاد کرده است.

  وی یادآور شد: در تمام آئین های توحیدی حفظ سلامت و تندرستی حائز اهمیت بوده است

  محمد محسن بیگی تصریح کرد: جامعه ای سعادتمند بوده که در آن حوزه سلامت جز اولویتها در نظر گرفته شده است.

  این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: ما در حوزه فرهنگ دینی میبینیم که در خلقت، سلامت و تندرستی جز دستور کار انسان بوده و بعنوان هدایتگر مطرح است.

  محسن بیگی همچنین گفت: در احکام الهی می بینم که حتی انسان، در زمان کسالت از برخی تکالیف دینی نیز معاف شده است.

  وی با بیان اینکه در طول تاریخ همواره شرایط متفاوت، سلامت جامعه بشری را به چالش کشیده است اضافه کرد: امروزه کرونا در این مسیر سلامت جوامع بشری را بسدت هدف قرار داده است.

  مدیر کل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش تغذیه سالم و میزان آن را جز دغدغه های اساسی جوامع بشری عنوان کرد و افزود: از نظر علمی بسیاری از تکاملهای جسمی و روحی در دوران کودکی شکل می گیرد.

  وی ادامه داد: در دوران کودکی شالکه یک انسان کامل را برای فردای بهتر جامعه میتوان پی ریزی کرد.

  محمد محسن بیگی همچنین تاکید کرد: اگر در این دوران از رشد و تکامل کودکان غافل باشیم بدون تردید در آینده مجبور به اقدامات درمانی این کوتاهی خواهیم بود.

  وی در پایان رسالت مجموعه را در حوزه تعلیم و تربیت ارتقا سواد سلامت دانست و گفت: امروزه سواد صرفا در خواندن و نوشتن خلاصه نمی شود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز