• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 40090
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی:
  کمترین میزان بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی را داریم
  دیبا: رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی گفت: کمترین میزان بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی را داریم و تلاش می‌کنیم زمینه اشتغال زایی دانشجویان فراهم شود.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از مهر، فرزان قالیچی در گفت و گویی گفت: رشته‌های جدید در دانشگاه علمی و کاربردی بر اساس نیازهای پژوهشی و نیاز بازار کار ایجاد می‌شود و در مقابل اگر برای یک رشته‌ای در سه دوره متوالی دانشجویی پذیرش نشود آن رشته حذف می‌شود.

  رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی با اشاره به توجه این دانشگاه به مسائل فناور و دانش بنیان افزود: دانشجویان دانشگاه علمی و کاربردی با کار و مهارت آموزی در دانشگاه عجین شده‌اند و در کنار تحصیل با صنعت نیز آشنا می‌شوند. هشت واحد نوآور طی سال‌های اخیر در این دانشگاه مستقر شده که برنامه ریزی کرده‌ایم از درون این واحدهای نوآور شرکت‌های نوبنیان متولد شود.

  قالیچی با بیان اینکه سیستم آموزش آنلاین در این دانشگاه از ابتدای شیوع ویروس کرونا راه اندازی شد، گفت: امسال همچنین تاکنون ۹۰۰ ساعت روز آموزش و مشاوره اشتغال و توسعه کارآفرینی در کلینیک اشتغال این دانشگاه ارائه شده است.

  وی به افزایش کمیت نظام آموزشی کشور گفت: در این خصوص دانشگاه جامع علمی کاربردی توجه ویژه ای بر ارتقای کیفیت آموزشی دارد و این دانشگاه شغل محور و کارآفرین بوده و موضوع آمایش مراکز نیز آغاز شده است.

  قالیچی با بیان اینکه به دنبال مدرک گرایی نیستیم، افزود: دانشجو در این دانشگاه می‌تواند حین تحصیل مهارت‌های یک شغل را فرا بگیرد. دانشجویان این دانشگاه آچار به دست هستند و جالب اینکه نسبت به سال گذشته پذیرش دانشجویان این دانشگاه افزایش یافته است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز