• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ | کد خبر : 39893
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  وزیر صنعت، معدن و تجارت:
  تبریز مرکز صادرات به حوزه قفقاز است
  دیبا: وزیر صنعت، معدن و تجارت، با بیان اینکه آذربایجان شرقی نقش بسیار مهمی در توسعه صادرات دارد، گفت: تبریز مرکز صادرات به حوزه قفقاز است.

  به گزارش دیبا خبر ، علیرضا رزم‌حسینی شامگاه جمعه در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی در محل اتاق تبریز نقش آذربایجان شرقی را در توسعه صادرات غیرنفتی بسیار مهم خواند و با اشاره به همسایگی این استان با چند کشور، گفت: در وزارت صمت مقرر شده است که این استان و شهر صنعتی و تجاری تبریز به عنوان مرکز صادرات به جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان تعیین شود تا صادرات ایران به این دو کشور و قفقاز سهل‌تر و سریع‌تر به انجام برسد.

  وزیر صمت گفت: برخی از تصمیمات کارگروه تسهیل موانع تولید در سطح ملی قابل استفاده است و در این رابطه نیز نشستی طی هفته آینده در تهران برگزار می‌شود که استاندار آذربایجان شرقی و رئیس اتاق بازرگانی تبریز هم در آن حضور خواهند داشت.

  رزم‌حسینی اضافه کرد: در این زمینه طی چند روز آینده مقررات جدید مربوط به معادن غیرفعال کشور ابلاغ می‌شود که بر اساس آن معادنی که با وجود صدور مجوزهای لازم هنوز به بهره برداری نرسیده و استخراجی از آنها صورت نمی‌گیرد، باید مجدداً به مزایده گذاشته شوند.

  رزم حسینی با بیان اینکه قوانین باید منجر به توسعه کشور شود و در این زمینه نمایندگان مجلس شورای اسلامی وظیفه‌ای خطیر بر عهده دارند، یادآور شد: انعطاف پذیری قوانین مربوط به صنعت، تجارت و معادن باید بر همین اساس تدوین شود.

  وی با بیان اینکه به هر نحو ممکن باید قوانین مزاحم از سر راه تولید و صنعت برداشته شود، ادامه داد: ما معتقدیم خم شدن قوانین به نفع این بخش برای مجموعه‌های اقتصادی کشور سودآور و تعیین کننده خواهد بود و باید مجلس و دولت در این رابطه همکاری‌های تنگاتنگ با یکدیگر داشته باشند.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت به قابلیت‌های بزرگ آذربایجان شرقی در حوزه صنعت و به خصوص معادن اشاره کرد و گفت: اینکه عنوان می‌شود عصاره معادن این استان به جاهای دیگر می‌رود و نخاله‌های آن مال این استان است را می‌پذیرم اما این مساله تنها مربوط به آذربایجان شرقی نیست و چنین قضیه‌ای برای کل کشور وجود دارد و باید با آن مقابله کرد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز