• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 39025
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۲۵۸ هزار هکتار از اراضی ملی آذربایجان شرقی در سامانه کاداستر تثبیت شد
  دیبا: مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان آذربایجان شرقی از تثبیت ۲۵۸ هزار هکتار از اراضی ملی این استان در سامانه کاداستر خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک آذربایجانشرقی، محمد افخمی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در راستای تکمیل بانک جامع کاداستر کشور و به منظور حفظ حقوق عامه مردم و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی کشور، تثبیت و صدور سند مالکیت این اراضی جزو سیاست‌های ابلاغی سازمان ثبت اسناد و املاک  است.

  وی افزود: در استان آذربایجان شرقی نیز این امر با جدیت، همراهی و همکاری دستگاه‌های متولی گام برداشته و موفق به تثبیت آن شده است.

  مدیرکل ثبت اسناد و املاک آذربایجان شرقی در ادامه خاطر نشان کرد:در راستای اجرای سیاست‌های ابلاغی سازمان ثبت اسناد واملاک در زمینه تثبیت اراضی ملی و منابع طبیعی در بانک جامع کاداستر، این اداره کل در آبان ماه سال جاری موفق به تثبیت ۲۵۸ هزارهکتار با تعداد ۱۸۰۳ قطعه از این اراضی در استان شد.

  وی ادامه داد: اجرای طرح کاداستر گامی مهم در تثبیت حقوق و مالکیت دولت بوده و از آنجایی که با اجرای این طرح اراضی ملی و دولتی و مستثنیات منفک و مشخص می‌شود، از این رو با در نظر گرفتن حقوق مردم، از تصرف و تجاوز به عرصه‌های منابع طبیعی جلوگیری  می‌شود.

  افخمی تصریح کرد: اجرای طرح کاداستر در آذربایجان شرقی  به عنوان استان پایلوت کشوری انتخاب شده است که اجرای موفق این طرح منوط به همکاری مردم و ادارات و سازمانها با ثبت اسناد است.

  مدیرکل ثبت اسناد و املاک آذربایجان شرقی یادآور شد:در این طرح اسناد و دفترچه‌های مالکیت در کمتر از سه روز به سند کاداستر تبدیل می‌شوند.

  وی در پایان به مزایای این طرح نیز اشاره کرد و گفت: تثبیت مالکیت و نظامند کردن تمامی روابط حقوقی از مزایای این طرح است که مردم  باید اسناد عادی خود را در چهار چوب قانون به اسناد رسمی تبدیل کنند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز