• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 38944
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  با وجود شیوع کرونا
  کاهش ۲۱۹۴ نفری مقرری بگیران بیمه بیکاری در آذربایجان‌شرقی
  دیبا: مدیر کل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی از کاهش دو هزار و ۱۹۴ نفر از مقرری‌بگیران بیمه بیکاری استان در سال جاری خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از فارس، جعفر سمساری در گفت‌وگویی اظهار داشت: ۵۳ درصد جمعیت استان با دربرگیری بیش از دو میلیون نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و ۴۹ هزار کارگاه فعال استان نیز دارای کد کارگاهی بیمه تامین اجتماعی می‌باشند.

  وی در ادامه به  آخرین آمار بیمه بیکاری در استان نیز اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه با وجود شیوع بیماری کرونا و به دلیل صادرات محور بودن بسیاری از واحدهای تولیدی استان نه تنها شاهد افزایش مستمری‌بگیران بیمه بیکاری نبودیم بلکه در سال‌جاری تعداد مقرری‌بگیران این بخش کاهش نیز یافته است.

  مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: سال‌جاری  ۱۱ هزار و ۵۸ نفر برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به شعب تامین اجتماعی استان مراجعه کرده‌اند که این که تعداد در مقایسه با آمار سال گذاشته کاهش دو هزار و ۱۹۴ نفری را نشان می‌دهد که دلیل آن صادرات محور بودن فعالیت‌های تولیدی در استان بوده و با وجود شیوع کرونا نرخ بیکاری در بین افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بسیار کم بوده است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز