• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 38908
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  آخرین وضعیت آبی آذربایجان‌شرقی/جلسه کارگروه ملی سازگاری با کم آبی با حضور وزیر نیرو
  دیبا: مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به وجود ۱۲ سد بزرگ در استان گفت: میزان تراز نرمال این سدها، سه میلیارد و ۴۴۷ میلیون مترمکعب است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از فارس، یوسف غفارزاده در کارگروه سازگاری با کم آبی استان که در محل استانداری برگزار شد، اظهار داشت: جلسه کارگروه ملی سازگاری با کم آبی، روز شنبه هفته آتی با حضور وزیر نیرو برگزار خواهد داشت و استاندار محترم نیز در این جلسه شرکت می‌کنند.

  وی با اشاره به وجود ۱۲ سد بزرگ در استان عنوان کرد: میزان تراز نرمال این سدها، سه میلیارد و ۴۴۷ میلیون مترمکعب است.

  غفارزاده ادامه داد: میانگین بارش استان نسبت به پنج سال گذشته، افزایش یافته همچنین وضعیت آب‌های سطحی استان نیز نسبت به همین بازه زمانی، ۶ سانتی متر افزایش پیدا کرده است.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، گفت: صرفه‌جویی در مصرف منابع آب، وظیفه‌ای همگانی است و دستگاه‌های مسوول باید موضوعاتی همچون آموزش و فرهنگ‌سازی مردمی در این زمینه را افزایش دهند.

  جواد رحمتی  با قدردانی از دست‌اندرکاران حوزه منابع آب در استان یادآور شد: صرفه‌جویی در مصرف منابع آبی، یکی از مهم‌ترین ضروریت‌های فعلی استان است که همه با هم باید در این زمینه تلاش کنیم.

  وی با تاکید بر اهمیت آموزش و فرهنگ‌سازی اقشار مختلف مردم برای صرفه‌جویی در مصرف منابع آب عنوان کرد: اجرای برنامه‌های آتی حوزه آب و انرژی باید متناسب با ظرفیت استان و منابع مالی موجود انجام شده و از هر گونه اقدامات غیرتخصصی و بی‌توجهی به اسراف در منابع مالی پرهیز شود.

  وی بیان داشت: انتظار داریم وزارت نیرو و سایر دستگاه‌های مرکزی، حمایت بیشتری از طرح‌ها و پروژه‌های استانی داشته باشند.

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب، رئیس جهادکشاورزی و تعدادی دیگر از مسوولان استانی نیز در این جلسه به بیان دیدگاه‌ها و نکته نظرات خود پرداختند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز