• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 38897
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  کلاهبرداری با عنوان فروش لوازم خانگی
  دیبا: رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی از دستگیری فردی خبر داد که در شبکه‌های اجتماعی با عنوان فروش لوازم خانگی کلاهبرداری می‌کرد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی پلیس فتا آذربایجانشرقی، سرهنگ محسن محمودی، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی در تشریح این خبر گفت: برابر شکایت واصله از طرف شهروندان مبنی بر مورد بزه قرار گرفتن در یکی از شبکه‌های اجتماعی و کلاهبرداری از آنان، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

  وی در ادامه بیان داشت: با بررسی ابعاد موضوع و حوزه اقدامات فنی مشخص شد متهم با عنوان فروش لوازم خانگی ارزان قیمت در شبکه‌های اجتماعی اقدام به فعالیت می‌کرد و پس از دریافت مبالغ اجناس، دیگر حاضر به ارسال آنان به خریدار نبوده و با بهانه های متعدد و شگرد کلاهبرداری خود از تحویل کالاها امتناء می کرد.

  سرهنگ محمودی گفت: کارشناسان سایبری پس از تحقیقات مقدماتی و کارهای فنی و تخصصی توانستند این کلاهبردار فضای مجازی را  مورد شناسایی قرار دهند و با هماهنگی مقام محترم قضایی، وی را دستگیر کنند .

  این مقام انتظامی به مجرمان فضای مجازی هشدار داد: کسانی که بخواهند در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی توری برای شهروندان پهن کنند و با ترفندهای مختلف اقدام به کلاهبرداری نمایند مطمئن باشند پلیس به سراغ آنان خواهد آمد و در چهارچوب قانون برخورد قاطع با آنان خواهد داشت.

  رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد: حتی المکان از مکان ها و مراجع معتبر خرید نموده و توصیه های امنیتی پلیس فتا را جدی بگیرند؛ هم چنین در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir گزارش کنند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز