• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 38870
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ۵۴ درصد مشترکان برق تبریز از کنتور دیجیتال استفاده می‌کنند
  دیبا: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اشاره به اینکه با استفاده از کنتورهای دیجیتال علاوه بر ضبط کارکرد انرژی، اطلاعات دیگری همچون ولتاژ نیز مشخص می‌شود، گفت: ۵۴ درصد مشترکان برق تبریز از کنتور دیجیتال استفاده می‌کنند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق آذربایجانشرقی، عادل کاظمی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: تجهیز به کنتور دیجیتال ظرفیت بزرگی برای انتقال مشخصات نوسان ولتاژ مشترکان است تا کیفیت برق آنان همچنان مطلوب باشد.

  وی ادامه داد: وضع ولتاژ شبکه در سطح شرکت، به سه منطقه‌ سبز(قابل قبول)، زرد و قرمز(غیر قابل قبول) تقسیم‌بندی شده است و بیش از ۹۷ درصد مشترکان از ولتاژ استاندارد برخوردار هستند و ۲ درصد در منطقه‌ زرد و تنها یک درصد در منطقه‌ قرمز قرار دارند و دارای برق کم کیفیت می باشند.

  کاظمی با بیان اینکه مشترکان برق تبریز در بخش فشار ضعیف و ۲۰ کیلوولت در منطقه‌ شمال‌غرب و حتی شرکت‌های توزیع برق کشور، از نظر ولتاژ در جایگاه بسیار مناسبی قرار دارند، افزود: این روند بر اساس گزارش‌های دریافتی ماهانه‌ سال جاری، در نتیجه اصلاح شبکه و اصلاح بخش غیراستاندارد ولتاژ مشترکان روند کاهشی داشت و تلاش داریم بخش‌های غیراستاندارد ولتاژ را اصلاح کرده و به جایی برسیم که ۱۰۰ درصد مشترکان، از ولتاژ استاندارد برخوردار باشند.

  وی با بیان اینکه طرح چاوش به منظور پایش، کنترل و بهبود وضعیت ولتاژ مشترکان و در نتیجه افزایش رضایتمندی مشترکان از سوی شرکت توانیر ابلاغ شده است، اظهار کرد: ولتاژ بالای ۹۷درصد مشترکان در ۶ ماهه اول سال ۹۹ استاندارد است.

  کاظمی گفت: شرکت توزیع نیروی برق تبریز، برنامه‌ریزی‌های لازم را برای بهبود وضعیت ولتاژ مشترکان به‌صورت منسجم انجام داده است و بر این اساس اقدام به شناسایی مناطق دارای افت ولتاژ کرده و پس از شناسایی نسبت به رفع افت ولتاژ آن‌ها اقدام کرده است.

  وی با بیان اینکه در رابطه با طرح چاوش (طرح اصلاح وضعیت ولتاژ مشترکان) در ۶ ماه نخست سال ۹۹ شرکت توزیع نیروی برق تبریز اقدام به ساخت ۱۸ دستگاه پست توزیع و جابجایی ۳۸ دستگاه ترانس پربار و کم‌بار کرده است، اعلام کرد: با توجه به اقدامات انجام شده، درصد مشترکین دارای ولتاژ استاندارد از میزان ۹۶ درصد در سال ۹۸ به بالای۹۷ درصد در ۶ ماه نخست سال ۹۹ افزایش پیدا کرد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز