• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 38706
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  آموزش و پرورش به ۳۰۰ هزار نیروی انسانی نیازمند است
  دیبا: رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس، گفت: با در نظر گرفتن کمبود نیروهای پشتیبانی، متصدیان کارگاهی و آزمایشگاهی، معاونان اجرایی و مربیان قرآن و پرورشی، آموزش و پرورش مجموعاً به ۳۰۰ هزار نیروی انسانی نیاز دارد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از فارس، مهدی اسماعیلی با اشاره به ورود کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به موضوع ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش، اظهار کرد: در همین راستا کمیسیون آموزش مجلس نشستی با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاون سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار و نهایتا مقرر شد، کمیته مشترکی متشکل از نمایندگانی از وزارت آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی و نمایندگان کمیته آموزش و پرورش مجلس تشکیل و در این رابطه تصمیماتی اخذ کنند.

  نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این کمیته ظرف یک هفته آینده نشست‌های تخصصی برگزار خواهد کرد و نتیجه بررسی‌‎های خود را به کمیسیون آموزش ارائه می‌کند تا دغدغه‌ معلمان آموزش و پرورش در حوزه نیروی انسانی یک بار برای همیشه حل شود.

  عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه بر اساس مستندات موجود آموزش و پرورش به حدود ۲۰۰ هزار معلم نیاز دارد، یادآور شد: البته این رقم فقط مختص به کمبود معلم در آموزش و پرورش است در حالیکه آموزش و پرورش به نیروهای پشتیبانی، متصدیان کارگاهی و آزمایشگاهی، معاونان اجرایی و مربیان قرآن و پرورشی نیز احتیاج دارد.

  اسماعیلی اضافه کرد: با در نظر گرفتن نیروهای مذکور، نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش حداقل ۳۰۰ هزار نفر برآورد می‌شود تا کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش جبران شود.

  رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس متذکر شد: کمیسیون و کمیته آموزش و پرورش در حوزه ساماندهی نیروهای انسانی در آموزش و پرورش جدی است و قطعا در این زمینه تصمیمات مهمی در کمیته مشترک اتخاذ و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز