• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 38549
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  معاون وزیر راه و شهرسازی:
  جلوگیری از توسعه حاشیه نشینی تبریز از مزیت‌های آزاد راه سهند است
  دیبا: معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آزاد راه تبریز- سهند ظرفیت گردشگری شهرستان اسکو را افزایش خواهد داد، گفت: جلوگیری از توسعه حاشیه نشینی تبریز از مزیت‌های آزاد راه سهند است.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از مهر، حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر راه ظهر امروز در بازدید از آزاد راه تبریز – سهند با اعلام این خبر گفت: یکی از سیاست‌های شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید تسهیل دسترسی شهرهای جدید به شهر مادر می‌باشد و آزادراه تبریز – سهند نیز در این راستا در دو سال اخیر و در دولت دوازدهم فعالیت ویژه ای داشته است.

  طاهرخانی با اشاره به اینکه آزادراه تبریز- سهند تأثیر منطقه‌ای خواهد داشت گفت: آزاد راه تبریز- سهند علاوه بر شهرستان اسکو، در حوزه توسعه گردشگری نیز، روستای تاریخی کندوان را تحت پوشش قرار خواهد داد.

  وی افزایش ظرفیت مسکونی شهر جدید سهند را از دیگر مزیت‌های این آزاد راه برشمرد و گفت: افتتاح آزاد راه تبریز سهند توسعه ساخت و ساز را در شهر سهند موجب شده و به تعادل بخشی بازار مسکن بویژه در کلانشهر تبریز کمک خواهد کرده و با برنامه ریزی های مناسب، از توسعه بی رویه حاشیه نشینی تبریز جلوگیری می‌کند.

  وی گفت: آزادراه تبریز – سهند به عنوان یکی از پروژه‌های مشارکتی جزو پروژه‌های متوقف بود که چند مشکل اساسی از جمله تأمین مالی پروژه و تملک مسیر داشت که با تلاش همکاران در مجموعه شرکت عمران شهر جدید سهند تملک و آزادسازی ۹ کیلومتر مسیر با تأمین اعتبار مرتفع و به یاری خداوند در طول دو سال اخیر پروژه با حداکثر ظرفیت کار شده و متوقف نشده است.

  مدیرعامل شرکت مادر به مشخصات فنی پروژه پرداخت و افزود: یکی از مزیت‌ها و ویژگی‌های خاص پروژه، بحث مسافت بوده که زمان جابجایی مسیر ۲۰ کیلومتری از اتوبان شهید کسایی تا میدان شهید باکری شهر جدید سهند را به ۱۰ دقیقه کاهش خواهد داد.

  وی تصریح کرد: آزادراه تبریز- سهند با ۶ خطه بودن و ۷ پل بزرگ در کاهش تصادفات و انرژی نقش بسزایی داشته و بار ترافیکی سایر مسیرهای جایگزین را تقلیل داده و نقش توسعه‌ای را در منطقه ایفا خواهد کرد.

  در این بازدید که رحمانی و توکلی اعضای هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید به همراه مصطفوی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید سهند حضور داشتند در مورد پروژه‌های پیش روی شرکت عمران بحث و بررسی شده و در خاتمه از پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن، مساجد، مدارس، پارک‌ها، کتابخانه مرکزی سردار شهید سلیمانی و آماده سازی محله گلشهر در فاز ۴ بازدید بعمل آمد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز