• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 38514
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  سهمیه ۴۰هزار واحدی آذربایجان‌شرقی از طرح اقدام ملی مسکن
  دیبا: مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجانشرقی سهمیه استان از طرح مسکن ملی را ۴۰ هزار واحد عنوان کرد و گفت: بیش از ۱۷ هزار واحد این سهمیه در شهر جدید سهند احداث خواهد شد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی آذربایجانشرقی، ابوالقاسم سلطانی اظهار کرد: ۱۸ هزار و ۲۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن نیز سهمیه شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت (تبریز، مراغه، اهر، مرند) و ۵۰۰۰ واحد آن متعلق به شهرهایی با جمعیت کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت (شامل ۶۰ شهر) است.

  وی، از واگذاری ۴۰۰۰ واحد مسکن ملی به متقاضیان خبر داد و تشریح کرد: ۵۴ هزار و ۱۴۸ نفر در طرح مسکن ملی ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد، ۲۶ هزار و ۵۲۰ نفر واجد شرایط شناخته شده و هفت هزار و ۱۶۸ نفر نیز تایید نهایی شدند.

  وی ادامه داد: از ۷۱۶۸ نفر تایید نهایی شده، ۳۷۵۸ نفر، توانسته‌اند مبلغ ۴۰ میلیون تومان را واریز کرده و ۲۵۴۰ نفر از آنان نیز می‌دانند که پروژه‌هایشان در چه مرحله‌ای است.

  سلطانی، بزرگترین مشکل طرح مسکن ملی را کمبود زمین برای احداث آن داست و خاطرنشان کرد: برای طرح مذکور، ۲۰۰ هکتار زمین مورد نیاز بود که تا الان بالغ بر ۸۰ درصدآن تامین شده است.

  وی افزود: به دلیل کمبود زمین، مجبور به افزایش سهمیه شهر جدید سهند در طرح مذکور شدیم که بر این اساس، برای جلوگیری از ایجاد حاشیه نشینی، فاز پنج را نیز اضافه کردیم.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز