• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 38468
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مرغ در آذربایجان شرقی بر اساس نرخ ستاد تنظیم بازار عرضه می شود
  دیبا: رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: نرخ مرغ در بازار به زودی بر اساس قیمت های ستاد تنظیم بازار استان خواهد بود.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا، اکبر فتحی روز سه شنبه در گفت و گویی در خصوص تدابیر و راهکارهای جهادکشاورزی استان برای جلوگیری از افزایش قیمت مرغ، اظهار کرد: از ۱۵روز آینده در آذربایجان شرقی همه قیمت ها به خصوص مرغ بر اساس قیمت های ستاد تنظیم بازار خواهد بود.

  وی با اشاره به اینکه قیمت مرغ برای مصرف کننده مورد قبول نیست و از طرفی ستاد تنظیم بازار کشور قیمتی را برای مرغ اعلام کرده است، گفت: همه نهاده های دامی با ارز دولتی تامین می شود و بر این اساس هر کیلوگرم مرغ گرم با لحاظ هزینه حمل و نقل باید ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان باشد.

  وی یادآوری کرد: حدود ۷۰درصد نهاده ها در آذربایجان شرقی با ارز دولتی تامین شده است و بر این اساس قول می دهم با توجه به راه اندازی جدید سامانه بازارگاه و اتصال خود مرغداران به سامانه و خرید مستقیم از آنها، قیمت ها متعادل شود.

  فتحی افزود: بر این اساس به ازای هر قطعه مرغ حدود ۱.۵ کیلو سویا و ۲.۵ کیلو ذرت لحاظ شده و از اول آبان ماه امسال نهایی می شود و از ۱۵ روز آینده همه قیمت ها بر اساس قیمت های ستاد تنظیم بازار خواهد بود.

  اکنون در بازار تبریز، قیمت مرغ که باید ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان عرضه شود بین ۲۴ تا ۲۵هزار تومان به مردم ارایه می شود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز