• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ | کد خبر : 378
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رئیس ستاد احیای دریاچه‌ی ارومیه:
  تخصیص بودجه‌ ۳۰۰میلیارد تومانی دریاچه‌ی ارومیه در مرحله‌ مبادله‌ موافقت‌نامه است
  به گزارش دیبا خبر، خلیل ساعی با اعلام این خبر گفت: تخصیصی اعتبارات برای دریاچه‌ ارومیه، در مرحله‌ ابلاغ اعتبارات است که برای سه استان تعیین شده و سهم هر یک از استان‌ها نیز مشخص شده است که پس از دریافت کامل بودجه، شروع به انجام پروژه‌های اجرایی خواهیم کرد.

  وی با اشاره به وضعیت تراز آب دریاچه در دی ماه گفت: آخرین گزارشات حاکی از آن است که در حال حاضر سطح تراز آبی دریاچه ۱۲۷۰٫۵۵ متر بوده که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، افزایش ۳۰ سانتی متری داشته است.

  ساعی با ارائه‌ توضیحاتی درخصوص سامانه‌ هوشمند پایش ستاد احیای دریاچه‌ ارومیه گفت: این سامانه به نوعی یک بانک اطلاعاتی محسوب می‌شود که صرفا میزان پیشرفت فیزیکی و ریالی پروژه‌هایی که در راستای احیای دریاچه فعالیت می‌کنند را ثبت می‌کند.

  وی درخصوص انتشار اخباری مبنی بر افزایش پدیده فیزیکی به نام آلبدو یا سپیدایی نیز گفت: این پدیده به بازتاب نور اشاره دارد که چه مقدار از نوری که به سطح یک جسم می‌تابد، بازتاب می‌شود. این بازتاب در اجسام مختلف متفاوت است که در خاک، آب و برف رخ می‌دهد. آلبدو همان انعکاس نور از سطح آب است که به طبع در مکان‌هایی با پوشش گیاهی کم و یا مکان‌هایی که رو به خشکی است، آلبدو نیز افزایش می‌یابد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز