• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ | کد خبر : 31930
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  توسعه تستی که در ۱۰دقیقه کرونا را تشخیص می دهد
  دیبا: ۲ شرکت انگلیسی مشغول توسعه تست هایی برای ویروس کرونا هستند که یکی از تست ها با دقت ۹۸ درصد ابتلای فرد را تشخیص می دهد و دیگری در عرض ۱۰ دقیقه نتیجه ابتلای فرد به ویروس را نشان می دهد.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از دیلی میل، دو شرکت خصوصی در انگلیس مشغول توسعه کیت های تست کووید ۱۹ هستند که قابلیت تشخیص ابتلای فرد به این ویروس را در ۱۰ دقیقه دارند.

  این درحالی است که سازمان بهداشت عمومی انگلیس موضع خود درباره تجهیزات تست سریع ویروس کرونا را تغییر داد و اعتراف کرده مشغول ارزیابی این کیت ها است.

  شرکت «شوراسکرین دیاگنوستیکز»(SureScreen Diagnostics) در دربی انگلیس تستی را ابداع کرده که می تواند با دقت ۹۸ درصد ابتلای فرد به ویروس را تشخیص دهد.

  این شرکت ادعا می کند تست مذکور تایید شده و هم اکنون در انگلیس، ایرلند، آلمان، اسپانیا، سوییس، هلند، ترکیه، کویت و عمان استفاده می شود.

  از سوی دیگر یک شرکت انگلیسی دیگر به نام «مولوجیک»(Mologic) نیز مشغول توسعه یک تست ۱۰ دقیقه ای ارزان قیمت است که به مقابله با گسترش این پاندمیک در آفریقا کمک می کند.

  در کل از «بسته سرمایه گذاری تحقیق و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا» دولت انگلیس،  یک میلیون پوند به شرکت مولوجیک اختصاص یافته است.

  این شرکت امیدوار است طی ۳ ماه بتواند یک تست ۱۰ دقیقه ای تشخیص ابتلا به ویروس کرونا با قیمت کمتر از یک دلار بسازد.

  البته نگرانی های درباره صحت این تست ها وجود دارد و محققان افرادی که با تکیه براین تست ها  «کرونا ویروس مثبت» شناخته شده اند را تشخیص می کنند در سازمان های بهداشتی دولتی آزمایش نمونه گیری راانجام دهند.

  مقامات بهداشت عمومی انگلیس روز گذشته درباره استفاده از چنین تست هایی هشدار دادند، زیرا بیم آن وجود دارد که تست ها غیرقابل اعتماد باشند و اطلاعات اندکی درباره صحت این تست ها وجود دارد.

  این در حالی است که نتیجه تست های ویروس کرونا که با نمونه گیری از فرد بیمار انجام  می شود، ۲۴تا۴۸ ساعت پس از انجام تست، مشخص می شود.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز