• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ | کد خبر : 31886
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  آزمایش تشخیص کروناویروس در انتظار تایید سازمان غذا و دارو
  دیبا: یک استارتاپ انگلیسی، آزمایش جدیدی را برای تشخیص ابتلا به کروناویروس ابداع کرده که ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر از آزمایش‌های دیگر است.

  به گزارش دیبا خبر ، با گسترش ابتلا به کروناویروس در سراسر جهان، نیاز به آزمایش‌های سریع و ساده، به شدت احساس می‌شود.

  یک استارتاپ انگلیسی، در حال کار کردن روی آزمایشی است که می‌تواند نتایج را طی نیم ساعت ارائه دهد. این استارتاپ موسوم به “E25Bio”، روش آزمایشی خود را بر مبنای یکی از پژوهش‌های دانشگاه “ام.آی.تی” (MIT) ابداع کرده است و قصد دارد آن را برای تایید به “سازمان غذا و دارو” (FDA) بفرستد.

  علاوه بر پژوهشگران دانشگاه ام.آی.تی، چندین گروه پژوهشی دیگر نیز روی پروژه‌هایی کار می‌کنند که می‌توانند به امکان درک نحوه انتقال ویروس و پیشگیری از آن منجر شوند.

  پژوهشگران این پروژه در چندین سال اخیر، بر ابداع آزمایش‌های تشخیصی تمرکز کردند که عملکردی شبیه به آزمایش بارداری داشته باشند و بتوانند پروتئین‌های ویروسی را تشخیص دهند. پژوهشگران از این روش‌ها، برای ابداع آزمایش‌هایی استفاده کردند که امکان تشخیص بیماری‌هایی مانند ابولا را فراهم کنند. این آزمایش‌ها، به بررسی پادتن‌هایی می‌پردازند که به پروتئین‌های ویروسی خاصی متصل می‌شوند.

  پژوهشگران امیدوار هستند که این آزمایش‌ جدید بتواند کارآیی لازم را در تشخیص نشانه‌های ابتلا به کروناویروس داشته باشد. در صورتی که سازمان غذا و دارو این آزمایش جدید را تایید کند، E25Bio می‌تواند به بررسی بیماران با این روش بپردازد. بدین ترتیب گام بعدی پژوهشگران، آغاز آزمایش‌های بالینی خواهد بود.

  یکی از مزایای این آزمایش جدید، این است که می‌توان آن را به سادگی و با هزینه کم برای شمار قابل توجهی از بیماران به کار برد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز