• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | کد خبر : 31880
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  محققان هلندی مدعی کشف پادتن ویروس کرونا شدند
  دیبا: محققان هلندی ادعا می کنند آنتی بادی برای درمان کووید ۱۹ ساخته اند. هم اکنون گروهی از پژوهشگران مشغول بررسی این تحقیق هستند.

  به گزارش دیبا خبر  به نقل از ان ال تایمز، گروهی از محققان مرکز پزشکی اراسموس در رتردام و دانشگاه Utrecht در هنلد اعلام کرده اند آنتی بادی کشف کرده اند که در مقابل عفونت کووید ۱۹ مقابله می کند. این کشف در صورت تایید به تولید داروی آنتی ویروس منجر می شود و به افراد کمک می کند تا ابتلا به ویروس را در خانه تست کنند.

  هم اکنون تحقیق این گروه از محققان توسط گروهی از پژوهشگران در پلتفرم آنلاین BioRxivدر حال بررسی است. آنها معتقدند پژوهش شان در نشریه نیچر نیز منتشر خواهد داشت.

  در این تحقیق آمده است: در این مقاله ما درباره آنتی بادی توضیح می دهیم که ویروس SARS-CoV-2 (و البته SARS CoV) را خنثی می کند.  ویروس SARS-CoV-2 به بیماری کووید ۱۹ منجر می شود.

  به گفته محققان آنتی بادی کشف شده، ویروس را خنثی می کند و پتانسیل درمان کووید ۱۹ را دارد. در بخش دیگری از مقدمه این پژوهش آمده است: تا جایی که ما می دانیم این نخستین آنتی بادی است که ویروس را خنثی می کند. کشف چنین آنتی بادی بسیار نادر است.

  پژوهشگران ادعا می کنند این تحقیق لزوما به تولید واکسن منجر نمی شود بلکه به توسعه داروی جدیدی کمک می کند که برای درمان افراد مبتلا به شاخه فعلی ویروس کرونا  استفاده می شود. توسعه این دارو بسیار سریع تر از واکسن است اما همچنان باید ماه ها آزمایش شود. علاوه بر آن تولید آنتی بادی مذکور پرهزینه تر از واکسن است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز