• تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۹ | کد خبر : 31798
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  شگردهای سرگرم شدن در تعطیلات نوروز
  دیبا: آغاز سال نو برای خانواده‌ها نوعی تحول محسوب می‌شود و با توجه به آداب و رسوم فرهنگی غالبا دید و بازدیدهای نوروزی در خانواده‌های ایرانی صورت می‌گرفت؛ یا به سفر می‌رفتند یا حتی تفریحات بیرون از خانه بیشتر صورت می‌گرفت و به نوعی خودشان را سرگرم می‌کردند.

  به گزارش دیبا خبر به نقل از روزنامه جام جم ،سرگرم بودن باعث می‌شود میزان تنش و اختلاف نظر در درون خانواده کاهش یابد و باید اشاره داشت با توجه به شرایط فعلی لازم است نوع سرگرم شدن افراد و نوع برخورد و ارتباط‌هایی که با یکدیگر دارند منطبق با محدودیت‌ها و مراعات‌های خاص شود.بنابراین آمادگی روانی برای ماندن در خانه یکی از مهارت‌هایی است که لازم است برای گذراندن تعطیلات نوروز امسال در خانواده‌ها ایجاد شود تا از بروز تنش و بی‌حوصلگی و خلق پایین و مشاجرات بین فردی جلوگیری کند.

  انزوا و ماندن در خانه برای افرادی که از لحاظ ویژگی‌های شخصیتی برونگرا و اجتماعی هستند دشوارتر است، ضمن این‌که کنار هم بودن بیش از حد باعث ایجاد اختلاف نظر نیز می‌شود. اما لازم است تمام این موارد در شرایط فعلی بازبینی و نحوه نگرش و تفکرات فرد اصلاح شود.توصیه می‌شود افراد خانواده برای این‌که دچار افسردگی ناشی از ماندن در خانه نشوند، ابتدا فهرستی از فعالیت‌های لذتبخشی که می‌تواند در خانه صورت گیرد را تهیه کنند و آنهایی که قابلیت اجرا شدن دارند را به کار ببرند و از راهکارهای سرگرم شدن در شرایط خاص استفاده کنند.

  جملات منفی و «خودگویی‌های منفی درونی» نیز باید متوقف شود، زیرا جملات منفی که فرد با خود تکرار می‌کند باعث ایجاد دلشوره،بیقراری و بدخوابی و ناآرامی می‌شود و در نهایت ممکن است فرد دچار خلق پایین و احساس افسردگی شود.

  افزایش فعالیت‌های اشتراکی و کنار هم بودن در خانواده می‌تواند به افزایش صمیمیت و انسجام در خانواده منجر شود و برای این‌که کمتر دچار تنش شوند، لازم است به علایق و خواسته‌های همه اعضای خانواده اهمیت داده شود و در روابط بین فردی از جملات سرزنشی و تحقیرآمیز پرهیز کنند. همچنین استفاده از بازی‌های خانوادگی مختلف می‌تواند به سرگرم شدن کمک کند و فعالیت‌هایی مانند دیدن فیلم، خواندن کتاب، ورزش در خانه، تمرینات آرام سازی عضلانی، شنیدن موسیقی، انجام فعالیت هنری و … می‌تواند برنامه ریزی شود تا آرامش و نشاط در خانه ایجاد شود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز