• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ | کد خبر : 31753
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  اختصاصی/
   تمهیدات سازمان تامین اجتماعی در روزهای کرونایی
  دیبا: این روزها تب کرونا کشور را فرا گرفته است و مسئولین مدام از مردم می خواهند تا برای کاهش احتمال ابتلا به این بیماری تنها در صورت لزوم از خانه خارج شوند.

   

  به گزارش دیبا خبر،  با این حال تنها درخواست مسئولین از مردم برای خارج نشدن از منزل کافی نیست و هر یک از سازمان ها و نهادها باید سهمی در راستای کاهش بار مراجعات ارباب رجوع داشته باشند. سازمان تامین اجتماعی یکی از نهادهایی است که مستقیما با زندگی روزمره بسیاری از افراد در ارتباط است؛ پرداخت حق بیمه، غرامت دستمزد ایام بیکاری، مستمری بازنشستگان، بازماندگان و از کارافتادگان، بازرسی از واحدها و صنف های مختلف تنها بخشی از رابطه تنگاتنگ تامین اجتماعی با شهروندان به شمار می رود. اما با توجه به شرایط موجود در جامعه این سوال پیش می آید که این سازمان چه تمهیداتی در رابطه با کاهش بار مراجعات در این روزها و ماه های کرونایی در نظر گرفته است.

  مدیر کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار دیبا خبر، در خصوص اقدامات این سازمان در این پیک زمانی، در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا با تأکید بر استفاده از خدمات غیرحضوری، بدون نیاز به مراجعه به شعب تأمین اجتماعی گفت: در حال حاضر فرایند

  اخذ اثر انگشت در کلیه قرادادها و فرم ها حذف شده است.

  جعفر سمساری بیان کرد: دفترچه تمامی بیمه شدگانی که دفترچه درمانی‌شان تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۸ دارای اعتبار بوده و استحقاق دریافت درمان داشته اند، تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۹ درای اعتبار است و این افراد بدون نیاز به مراجعه جهت تمدید دفترچه تا زمان اعلام شده می توانند  از خدمات درمانی سازمان استفاده کنند.

  سمساری در رابطه با خدمات مستمری بگیران گفت: مشاهده فیش حقوقی، حکم افزایش سالیانه، شماره حساب مستمری بگیران، صدور گواهی حقوق و کسر اقساط معوق از طریق سامانه خدمات غیرحضوری انجام می گیرد. هم چنین تاریخ خاتمه کفالت مستمری بگیران بازمانده و افراد تحت پوشش مستمری بگیران بازنشسته و از کارافتاده کلی که دارای تاریخ خاتمه کفالت لغایت اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ و خرداد ماه ۹۹ می باشند، به ترتیب به ۰۱‏/۰۴‏/۹۹ و ۰۱‏/۰۵‏/۹۹ تغییر یافته است.

  وی، از انجام هماهنگی های لازم با بانک مرکزی و کانون بازنشستگان آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: با توجه به شرایط پیش آمده فرایند کنترل کفالت بازماندگان و مستمری بگیران که هر شش ماه یکبار انجام می شد، فعلا اجرا نمی شود و نیازی به حضور در شعب تامین اجتماعی نیست.

  مدیر کل تأمین اجتماعی استان در خصوص بازرسی های این مجموعه بیان کرد: انجام بازرسی‌ های مرتبط با امور بیمه شدگان و بازرسی از کارگاه ها تا پایان فروردین ماه سال۹۹ جز در موارد خاص نظیر درخواست صدور مفاصا حساب ماده ۳۷ قانون تامین اجتماعی در خصوص کارگاه های فاقد سابقه، متوقف شده است.

  وی ادامه داد: به منظور تمدید یا صدور کارت هوشمند رانندگان و تداوم بیمه پردازی تا پایان فروردین سال۹۹ نیازی به استعلام از سازمان تامین اجتماعی نبوده و ادارات کل استان ها باید مراتب را مستقیما به سازمان حمل و نقل و پایانه های استان مربوطه منعکس کنند.

  سمساری در پاسخ به این سوال که این سازمان برنامه ای برای کاهش فشار مالی تحمیلی بر بیمه شدگان به دلیل ضررهای اقتصادی ناشی از بروز بیماری کرونا در استان گفت: تاکنون چنین دستوری از سوی سازمان مرکزی به ما داده نشده است، اما طبق روال ماه های گذشته سازمان در برخورد با کارگاه‌های آسیب پذیر که در وضع بحرانی به سر می برند، اقدام به تقسیط حق بیمه می کند.

  وی بیان کرد: سازمان در رابطه با بیمه قالیبافان نیز تسهیلات جدیدی در نظر گرفته است و در صورتی که بیش از سه ماه از آخرین پرداخت حق بیمه این افراد نگذشته باشد، امکان بیمه مجدد آنها وجود دارد اما متاسفانه از افزودن بیمه شده جدید قالیبافی معذور هستیم.

  سمساری در خاتمه از کاهش مراجعات حضوری به این مجموعه طی ماه جاری خبر داد و افزود: تمهیدات لازم برای مراقبت از همکاران بیمه و مراجعان در رابطه با مسائل بهداشتی در نظر گرفته شده است.

   

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز