• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ | کد خبر : 31507
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  خبر مهم وزیر بهداشت: از پس فردا به تک تک خانه‌ها مراجعه می‌کنیم؛ کرونا را ریشه کن می‌کنیم
  دیبا: وزیر بهداشت از تجهیز ۳۰۰ هزار اکیپ مجهز در سراسر کشور برای مراجعه به منازل از دوروز آینده خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر، سعید نمکی وزیر بهداشت در نشست خبری اعلام کرد: این طرح برای نخستین بار در جهان، با ۳۰۰ هزار اکیپ مجهز در سراسر کشور از دوروز آینده شروع خواهد شد.

  وی افزود: امشب راس ساعت ۸:۳۰ دقیقه با تمام روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ویدئو کنفرانسی در این رابطه خواهیم داشت و به تشریح این طرح خواهیم پرداخت و از پس فردا این ۳۰۰ هزار اکیپ تشکیل خواهد شد و با کمک سازمان بسیج و همچنین به همراه لوازم و تجهیزات بیماری یابی به تک تک خانه‌ها مراجعه و بیماری کرونا را ریشه‌کن می‌کنیم.
  نمکی همچنین از شناسایی افراد پراکنده و آماده سازی مراکز بهداشت و درمان و بیمارستان‌هایی که پذیرای این بیماران باشند در سراسر کشور در تکمیل این طرح خبر داد.
  افزایش آمار بهبود یافتگان
  وزیر بهداشت گفت: خبر خوش این است که آمار بهبود یافتگان ویروس کرونا در کشور رو به افزایش است و تاکنون ۱۷۵ مورد بهبود یافته از بین ۹۷۸ بیمار بهبود یافته اند. هر روز تعداد بهبود یافتگان بیماری کووید ۱۹ در کشور بیشتر می‌شود. هر مورد جدید بهبود یافته که اعلام می‌شود نوید جدیدی است در دل همکاران ما در وزارت بهداشت که در این عرصه آماده هستند و هر بیمار جدیدی را که می‌بینند بهبود یافته است ذوق می‌کنند که نشان می‌دهد کار‌هایی که انجام می‌دهند موثر بوده است.
  گله وزیر بهداشت از سفر‌های مردم
  وی گفت: با این حال از هموطنان می‌خواهیم بیشتر همراهی کنند. از برخی مردم گله داریم به رغم اینکه بار‌ها بار‌ها از مردم خواسته ایم که در خانه بمانند و به سفر نروند، زیرا ما در اوج و پیک بیماری هستیم، اما باز هم می‌بینیم و گزارش‌هایی که از وزارت راه و شهرسازی می‌گیریم نشان می‌دهد که شماره پلاک‌هایی که از نقاط آلوده به سفر می‌روند باز هم قابل توجه است بنابراین مجبور شدیم در ورودی شهر‌ها قرنطینه‌ها را بیشتر کنیم و جلوی افرادی که از مناطق آلوده می‌آیند بگیریم و واقعا آن‌ها را قرنطینه می‌کنیم.
  وی گفت: خواهش من از مردم این است که از برگزاری مراسم جمعی امتناع کنند. مراسم ختم، عروسی، سالن‌هایی که در هم تنیده و شلوغ است، مراسم‌هایی که در مساجد برگزار می‌شود را به حداقل تراکم برسانند. ستاد اقامه نماز این هفته همراهی کرد. این همکاری این هفته هم ادامه خواهد داشت. این همکاری‌ها کمک بسیار بزرگی است تا این مساله‌ای که همه مردم را آزار می‌دهد را کنترل کنیم.
  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز