• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ | کد خبر : 31503
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:
  کرونا؛ ویروسی بی رحم که با کسی شوخی ندارد
  دیبا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه ویروس کرونا، بی رحم و ناشناخته است، افزود: این ویروس با کسی تعارف و شوخی ندارد و همه را به راحتی می تواند درگیر کند.

  به گزارش دیبا خبر، محمد حسین صومی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: قدرت انتشار ویروس کرونا بالا است به طوری که هر فرد مبتلا به طور متوسط می تواند چهار نفر را آلوده کند.

  صومی بیان کرد: از زمان گزارش اولین مورد ابتلا به کرونا در کشور در تاریخ ۳۰ بهمن، تمامی افرادی که با علائم شدید تب، سرفه، درد قفسه سینه و تنگی نفس به بیمارستان ها مراجعه کرده اند، بستری شده اند و در این مدت، ۳۳۶ مورد بستری در استان داشتیم که از این تعداد ۲۳۳ مورد نمونه گیری انجام شده است که ۱۵ نفر مثبت تشخیص داده شده اند که در مجموع متاسفانه سه  نفر فوت شده اند.

  وی، میانگین سنی فوتی ها را ۵۱ سال عنوان کرد و افزود: هر سه فوتی مرد بودند.

  صومی درصد مبتلایان به این بیماری را به تفکیک جنس، ۴۶ درصد زن و ۵۴ درصد مرد اعلام کرد.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریزاظهار کرد: تمامی بیمارستان های استان حتی بیمارستان های خصوصی نیز موظف به پذیرش بیماران مشکوک به کرونا هستند؛ بیماران اگر به دریافت خدمات ویژه نیاز داشته باشند، به بیمارستان امام رضا منتقل می شوند.
  صومی با بیان اینکه احتمال انتقال عفونت از یک متری وجود دارد، گفت: در برخی افراد، علائم بسیار خفیف است، ولی ۲۰ درصد افراد، علائم شدیدی از خود نشان می دهند. علیرغم اینکه در افراد مسن، زنان حامله و آنهایی که ضعف ایمنی دارند یا کورتن مصرف می کنند، احتمال ابتلا به کرونا بیش از سایرین است، اما هیچ فردی مصون از عارضه عفونت کرونایی نیست.

  وی با بیان اینکه حدود نیمی از مبتلایان به کرونا نیازی به بستری شدن ندارند از مردم خواست اگر تب، تنگی نفس و درد سینه داشتند به مراکز درمانی مراجعه کنند.
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: از نظر ما در وضعیت فعلی افراد با علائم حاد تنفسی، مشکوک به کرونا هستند؛ مگر اینکه خلافش ثابت شود.

  صومی با اشاره به اهتمام کادر درمان در کنترل شیوع بیماری البته با همکاری مردم گفت: اگر هر فرد مبتلا یک نفر را گرفتار کند، می توان گفت، به تعادل ویروس رسیده ایم و در حال غلبه بر گسترش ویروس هستیم، اما اگر مردم توصیه های بهداشتی را رعایت نکنند، مطمئنا تعداد افراد درگیر با این بیماری به سرعت رشد می کند و در این صورت اقدامات درمانی و کنترل این بیماری غیر ممکن خواهد شد.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز