• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ | کد خبر : 31393
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی؛
  اهتمام بیمه سلامت بر پرداخت به روز مطالبات
  دیبا: مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی از اهتمام ویژه اداره کل بیمه سلامت استان در پرداخت مطالبات موسسات و دانشگاه های طرف قرارداد خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر، وحید مجیدی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه این اداره کل به طور متوسط هر ماه ۵۵ میلیارد تومان به موسسات پرداخت می‌کند، افزود: طی دو ماه اخیر نزدیک ۱۹۰ میلیارد تومان از مطالبات بیمارستانی پرداخت شده است.

  مجیدی با بیان اینکه بیمه سلامت از بابت مطالبات در سال جاری تقریبا به روز است ادامه داد: قرار است فردا مبلغ ۱۳ میلیارد تومان از مطالبات سال ۹۷ داروخانه ها پرداخت شود.

  مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی افزود: علیرغم اینکه پرداخت مطالبات این مجموعه در سال ۹۷ با تاخیر بود، در سال جاری تمام تلاش خود برای تسویه به موقع صورت گرفته است.

  مجیدی با اعلام اینکه حدود دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، افزود: صندوق روستاییان با دارا بودن یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر، یکی از بزرگ‌ترین صندوق های استان است.
  وی ادامخ داد: هم چنین حدود ۲۸۰ هزار نفر بیمه کارمندی، ۸۰ هزار نفر بیمه شده سایراقشار خانواده معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران،مددجویان بهزیستی، ۴۰۰ هزار نفر بیمه سلامت همگانی رایگان و ۱۰۹ هزار نفر بیمه ایرانیان در استان داریم.
  مجیدی اظهار کرد: طی ۶ سال گذشته ۳۳ دفتر پیشخوان جدید دایر شده است و در حال حاضر ۷۴ دفتر پیشخوان دراستان برای تسهیل دسترسی مردم در بخش‌ها و نقاط مختلف فعالیت دارند.
  وی با اشاره به اینکه تمام شهرستان‌ها به جز هوراند که به تازگی شهرستان شده است، دارای اداره سلامت هستند، گفت: سه شهرستان خداآفرین، ورزقان و چاراویماق در سال ۹۵ مجور راه‌اندازی اداره داشتیم و در حال حاضر ۱۳ شهرستان ساختمان ملکی دارد که در سال ۹۳ این تعداد در حدود سه ساختمان بود.
  مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی از احداث سه ساختمان جدید نیز خبر داد و افزود: در حال احداث بوده که به خاطر فصل سرما و محدودیت مالی کامل نشده است و سال آینده به اتمام خواهد رسید.

  مجیدی در خصوص پروژه‌های سال ۹۸ گفت: پایگاه اطلاعات برخط بیمه‌شدگان در دهه فجر امسال با حضور وزیر بهداشت و درمان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تامین اجتماعی، معاون وزیر کار و رفاه اجتماعی به عنوان بیست و پنجمین پایگاه برخط در دستگا‌ه‌های دولتی افتتاح شد.

  وی با اشاره به راه اندازی رسمی نسخه‌نویسی الکترونیکی در سال جاری گفت: تاکنون ۴۳۰ موسسه به این سامانه وصل شده و از تیرماه سال‌جاری ۲۰۶ هزار نسخه الکترونیکی صادر کرده‌اند که نزدیک ۵۱۰ هزار قلم از بابت آن تجویز شده است.
  مجیدی با بیان اینکه ۲۳ درصد موسسات نسخ خود را الکترونیکی ارسال می کنند، افزود: تلاش می کنیم تا این درصد را به ۷۰ درصد برسانیم.
  مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی بیان داشت: طبق ارزیابی وسع به استناد قانون برنامه ششم بند ۷۰، هر کسی که بخواهد بیمه رایگان داشته باشد باید از طریق آزمون “وسع” اقدام کند که آیین‌نامه آن از شهریورماه ابلاغ شده و اجرا از آبان ماه آغاز شد به طوریکه ۱۰۰ هزار نفر در استان درخواست ارزیابی “وسع” کرده‌اند و دهک ۷۰ درصد این افراد مشخص شده است که قالب این افراد جزو دهک‌های کم درآمد هستند.
  وی تصریح کرد: با حذف دفترچه های کاغذی در بخش بستری ۳۲ بیمارستان های دانشگاهی، رسیدگی به اسناد در حدود ۳۵ روز جلو افتاده و حدود سه میلیون و ۴۰۰ کاغذ از طریق استحقاق‌سنجی صرفه‌جویی شده که رقم بسیار خوبی در صرفه‌جویی است.

  مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: طی دی و بهمن ماه حدود ۴۱۰ هزار کد از پایگاه برخط استعلام شده است.
  مجبدی بیان کرد: روزانه بیش از ۲۵۰ نفر برای تائید دارو به اداره داشتیم ولی بعد از اخذ مجوز توانستیم، تائید دارو و تشکیل پرونده در خود دارو انجام گیرد به طوریکه الان در دو داروخانه بزرگ تعاون، هلال احمر و دانشکده داروسازی و بیمارستان سینا و خود اداره بیمه سلامت تایید دارو انجام می‌دهند.
  مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی توضیح داد: واگذاری اسناد خسارت به سه دفتر پیشخوان انجام گرفته شده است و الان در حدود ماهانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ بار مراجعه وجود دارد.
  وی با اشاره بر اینکه بیمه سلامت از سال ۹۴ تا ۹۷ در جشنواره شهید رجایی در شاخص عمومی و اختصاصی دستگاه برتر انتخاب شده است، این موفقیت را حاصل تفکر تیمی و اصلاحی تمامی مجموعه عنوان کرد.

   

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز