• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ | کد خبر : 31241
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  هشدار آینده‌ای مبهم برای کودکانِ جهان
  دیبا: کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار دادند که کودکانِ دنیا با آینده‌ای مبهم و نامشخص مواجه هستند.

  به گزارش دیبا خبر ، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: هیچ کشوری فرصتی برای تربیت سالم و همچنین محیط زیستی مناسب برای آینده کودکان فراهم نمی‌سازد.کارشناسان اظهار داشتند: تغییرات اقلیمی و تشویق به مصرف فست‌فودها و مواد غذایی ناسالم سلامت کودکان را به خطر می‌اندازد.انگلیس به لحاظ فراهم ساختن شرایط رفاه و سلامت برای کودکان در میان ۱۰ کشور برتر جهان قرار دارد. هرچند از نظر حفظ محیط زیست برای آیندگان در رتبه خوبی جای نمی‌گیرد.

  در این گزارش ۱۸۰ کشور جهان بر اساس شرایطی که برای رشد و پرورش کودکان خود فراهم ساخته‌اند و با تمرکز بر فاکتورهای رفاه و سلامت از قبیل تغذیه، آموزش و مرگ و میر کودکان رتبه‌بندی شده‌اند. سپس این کشورها بر اساس میزان انتشار کربن رتبه‌بندی شدند.به گفته کارشناسان تمامی کودکان در جهان با تهدیدهای متعددی از تغییرات اقلیمی تا فشارهای تجاری مواجه هستند. ضرورت دارد تا کشورها رویکردهای خود نسبت به سلامت کودکان و نوجوانان را تعدیل کرده تا از جهانی که در آینده به آنان می‌رسد حفاظت کنند.

  کارشناسان هشدار دادند: تا سال ۲۱۰۰ افزایش دمای جهانی به حدود چهار درجه سانتی‌گراد می‌رسد که در کنار پیش‌بینی‌های فعلی با پیامدهای فاجعه‌باری برای سلامت نسل‌های آینده همراه است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز