• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | کد خبر : 29726
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ارتباط حشره‌کش‌ها با بیماری‌ قلبی
  دیبا: نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد قرار گرفتن طولانی مدت در معرض حشره‌کش‌ها با بروز بیماری‌های قلبی مرتبط است.

  به گزارش دیبا خبر ، در این بررسی آمده است قرار گرفتن طولانی مدت در معرض حشره‌کش‌های خانگی مانند اسپری ضد پشه، اسپری ضدعفونی کننده حیوانات خانگی و آفت‌کش‌های باغبانی که کاربرد گسترده‌ای دارند ممکن است خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی را افزایش داده و به مرگ زودهنگام منجر شود.

  در این بررسی متخصصان آمریکایی سطح سم ﭘﯿﺮﺗﺮوﺋﯿﺪ را در نمونه ادرار ۲۱۱۶ فرد بزرگسال آزمایش کردند و این افراد را برای مدت ۱۴ سال تحت کنترل قرار دادند که در این بازه زمانی ۲۴۶ مورد فوتی گزارش شد و از این تعداد ۴۱ مورد بر اثر بیماری قلبی عروقی و ۵۲ مورد بر اثر ابتلا به سرطان بوده است.

  این متخصصان با در نظر گرفتن فاکتورهایی از قبیل جنسیت، سن، شاخص توده بدنی، استعمال سیگار، مصرف مواد الکلی و دیگر فاکتورهای رفتاری دریافتند که وجود سطح بالایی از ترکیب ﭘﯿﺮﺗﺮوﺋﯿﺪ با افزایش خطر مرگ و میر ناشی از تمامی عوامل و افزایش سه برابری مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی همراه است.

  به نوشته نیویورک تایمز، محققان آمریکایی با تاکید بر اینکه بررسی انجام شده روی نمونه‌های محدودی بوده، اظهار داشتند: تنها یک بار قرار گرفتن در معرض این گونه سموم نمی‌تواند به بدن آسیب وارد کند.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز