• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ | کد خبر : 24775
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  فلجی که به زیبایی تبدیل می‌شود
  دیبا: چال گونه یا چال خنده یکی از جذاب‌ترین انواع آن محسوب می‌شود که بسیاری از افراد به خصوص خانم‌ها آرزوی داشتنش را دارند.

  به گزارش دیبا خبر ، یک نوع فلج در بدن وجود دارد که روی پوست برخی افراد و بخش‌های مختلف بدن از جمله گونه ها، چانه یا کمر ایجاد می‌شود. چال گونه یا چال خنده یکی از جذاب‌ترین انواع آن محسوب می‌شود که بسیاری از افراد به خصوص خانم‌ها آرزوی داشتنش را دارند.

  چال گونه که تنها در تعدادی از مردم گاهی به صورت دو طرفه در هر دو سمت دهان و در برخی موارد تنها روی یک طرف دهان ظاهر می‌شود در حقیقت به دلیل تفاوت خاصی در عضله و پوست صورت است.

  چال گونه گاهی به دلیل تغییرات در عضله‌ای در صورت به نام زایگوماتیک ماژور یا زاگوماتیک اصلی ایجاد می‌شود. این عضله در بیان حالات چهره نقش مهمی داشته و از عضلات مسئول برای بالا بردن گوشه‌های لب هنگام لبخند زدن محسوب می شود.

  در افرادی که چال گونه ندارند عضله زایگوماتیک ماژور به طور طبیعی از استخوان گونه ، استخوان زایگوماتیک، آغاز شده و امتداد آن به سمت پایین صورت به گوشه لب متصل می‌شود. در افرادی که چال گونه دارند این عضله اگرچه از استخوان زایگوماتیک شروع می‌شود، اما انتهای دیگر آن انشعاب پیدا کرده و به دو عضله تقسیم می‌شود، یک عضله به گوشه دهان و عضله دیگر به زیر گوشه دهان متصل شده و به پوست بالای آن گره می‌خورد؛ بنابراین هنگام لبخند زدن عضله اول باعث کشیده شدن دهان و ایجاد لبخند شده و عضله دیگر باعث کشیدگی پوست و ایجاد چال گونه می‌شود.

  از آن جا که چال گونه می‌تواند به دلیل نوعی دگرگونی عضله‌ای در دوران جنینی رخ دهد برخی افراد به اشتباه آن را نوعی نقص تولد تلقی می‌کنند. آن چه درباره چال گونه اهمیت دارد توجه به این نکته است که این مورد نه تنها بسیار شایع است بلکه هیچ اثر منفی روی سلامتی نداشته و در بسیاری از فرهنگ‌ها نماد زیبایی و جذابیت محسوب می‌شود.

  بسیاری از افراد معتقدند چال گونه به صورت یک صفت غالب ارثی از والدین به فرزند منتقل می‌شود. معمولا فرزندان افرادی که چال گونه دارند نیز از این ویژگی ظاهری برخوردارند و این مسئله، ارثی بودن چال گونه و انتقال آن به عنوان یک صفت غالب از والدین به فرزندان را تقویت می‌کند، اما نمی‌توان آن را به همه موارد تعمیم داد، زیرا گاهی والدین چال گونه دارند، اما فرزند آن‌ها بدون این خصوصیت متولد شده می شود.

  علاوه بر این چال گونه در برخی افراد به صورت مادام العمر بوده و در بعضی دیگر ممکن است به مرور زمان تغییر کند. مطالعات نشان داده ویژگی‌های خاص چهره هر فرد مانند چال گونه می‌تواند حالات چهره یا لبخند را متمایز کرده یا اطلاعات بیشتری درباره حالات فردی شخص به دیگران انتقال دهد.

  بسیاری از افراد به دلایل مختلف از جمله جذابیت بیشتر علاقه مند هستند که چال گونه داشته باشند و امروزه با ابداع عمل جراحی دیمپل پلاستی این امکان برای آن‌ها میسر شده است.

  انتهای پیام /

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز