• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ | کد خبر : 17600
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر درمان تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی:
  شهرداری قرارداد واگذاری ندهد،بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی خاوران به افسانه ها می پیوندد
  دیبا: مدیر درمان تامین اجتماعی پیش از ظهر امروز در نشست خبری در رابطه با عملکرد ۴۰ ساله پس از انقلاب اداره کل تامین اجتماعی آذربایجان‌شرقی، در خصوص اینکه چرا تاکنون ساخت بیمارستان ۳۲۷ تختخوابی خاوران محقق نشده است، گفت: پرونده مربوط به زمین های این بیمارستان، مدتی قبل به شورای حل اختلاف رفت و در آنجا قرار بر این شد تا زمین دراختیار ما قرار داده شود، ما نیز زمین را تحویل گرفتیم اما شهرداری منطقه ۹ تا به امروز کارشکنی کرده و قرارداد واگذاری را به ما نمی‌دهد.

  به گزارش دیبا خبر، جمال‌الدین نیکنام تشریح کرد: این کارشکنی شهرداری منطقه ۹ در واگذاری قرارداد با برنامه‌های  سازمان متناقض است چراکه تا مادامی که قرارداد واگذاری در اختیار سازمان قرار نگیرد، نمی‌توانیم کار خاصی را انجام دهیم. البته الحمدالله با صحبت‌های استاندار آذربایجان‌شرقی و نمایندگان مجلس به زودی مشکل حل شده و قرارداد واگذاری را خواهیم گرفت تا به تبع آن عملیات شروع پروژه آغاز شود.

  وی با بیان اینکه مدیریت درمان در حال حاضر دارای دو بیمارستان با ۴۰۰ تخت و سه درمانگاه در تبریز و ۹ درمانگاه در شهرستان‌های استان است، افزود: از سال گذشته تاکنون، این درمانگاه‌ها برای خدمات‌رسانی بهتر دو شیفته عمل می‌کنند.

  نیکنام ادامه داد: در سال جاری حدود ۸۵۰ میلیارد تومان به بخش درمان هزینه شده است که این بخش شامل درمان مستقیم و غیرمستقیم بود.

  وی، ارتقای کیفیت درمانی نیز یکی دیگر از کارهای انجام شده در بخش درمان تامین اجتماعی عنوان کرد و خرید  دستگاه‌های رادیولوژی دیجیتال، هتلینگ بیمارستان‌ها، تغییر تخت بیمارستانی، گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ با ورژن  ۲۰۱۵و راه‌اندازی سیستم فکس برای مراجعه‌کنندگان را از اهم اقدامات سازمان اعلام کرد.

  نیکنام در ادامه به بخش زیست محیطی اشاره و  متذکر شد: با توجه به اینکه ۴۰۰ مترمکعب خروجی فاضلاب بیمارستان عالی‌نسب است از این‌رو با روشی این آب‌ها تصفیه و بازیافت شده و مقداری آن در فضای سبز و مقداری به شهرداری فروخته می‌شود به طوریکه عالی‌نسب اولین بیمارستان در کشور در این زمینه است، گرچه روش دیگری برای تامین برق بیمارستان پیش‌بینی شده است تا به تبع آن با جاگذاری دیگ‌های بخاری در بیمارستان بتوانیم برق دریافت کنیم .

  وی با بیان اینکه از سال گذشته تا کنون نزدیک به  ۱۰ میلیارد تومان بابت  تجهیزات هزینه شده است، خاطر نشان کرد: ساخت درمانگاه‌های هشترود، عجبشیر و ملکان شروع شده و در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد روبرو شده و تنها مشکل باقی‌مانده استخدام است.

  نیکنام افزود: ساخت درمانگاه بستان‌آباد نیز جزو برنامه‌های دهه فجر سال آینده می‌باشد و همچنین اسکو، شهر جدید سهند، هریس نیز مجوز برای ساخت درمانگاه اخذ کرده‌اند.

  وی بزرگترین چالش سازمان در بخش درمان غیرمستقیم برشمرد و گفت:  دولت باید ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های خود را بدهد که تا به امروز محقق نشده است.

  نیکنام با بیان اینکه ۸۰۰ هزارمیلیارد تومان به طرف‌های قرارداد خود بدهی داریم، افزود: با توجه به اهمیت داروخانه‌ها مبنی بر اینکه نباید سرمایه آنها راکد بماند توانستیم تا شهریورماه سال جاری بدهی آن‌ها را به روز کنیم.

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز