• تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ | کد خبر : 16990
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  ایران درسال ۱۴۰۵ یکی از سه کشور جهان از نظر شتاب پیری است
  دیبا: معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت:ایران در سال ۱۴۰۵،یکی از سه کشور جهان که بیشترین شتاب پیری جمعیت را دارد محسوب می شود که این شتاب در استان تهران سرعت بیشتری خواهد داشت موضوعی که در برنامه ریزی مسئولان باید موردتوجه ویژه قرار گیرد.

  ایران درسال ۱۴۰۵ یکی از سه کشور جهان از نظر شتاب پیری است

   

  به گزارش دیبا خبر به نقل از ایرنا، شهرام عدالتی اظهار داشت : ایران اسلامی از معدود کشورهای جهان است که برای عمران و توسعه آن ، ۱۲ برنامه محوری تدوین شده و امروز تدوین اسناد توسعه استان و شهرستانها جزو تکالیفی است که مسئولان باید به آن اهتمام داشته باشند.
  وی افزود : در این سند توسعه ، آینده سرزمینی شهرستان ها ، تحولات جمعیتی و آینده اقتصادی آن در نظر گرفته شده و نیاز هر منطقه بر اساس مطالعات صورت گرفته پیش بینی می شود.
  عدالتی اظهار داشت: پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی ، اجرای برنامه های توسعه ای ، پروژه محور بود در صورتی که امروز این برنامه ها بر اساس تأکید بر ارزش های اسلامی و عدالت اجتماعی تدوین می شود.
  وی با اشاره به وضعیت شهرستان قرچک گفت : قرچک از نظر سرزمینی با محدودیت مواجه است لذا باید با بازنگری در طرح جامع شهر ، بلندمرتبه سازی ساختمان ها در اولویت قرار گیرد.
  معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران افزود : قرچک ؛ شهرستانی یک بخشی و یک شهری است که این موضوع باعث تداخل عرصه اجرایی می شود.
  وی گفت : دهستان قشلاق جیتو ، قابلیت تبدیل شدن به شهر را دارد و اگر برنامه ای برای این مهم طراحی نشود ، سال های آینده با یک کانون ناکارآمد در شهرستان قرچک مواجه می شویم.
  وی تصریح کرد : هر چند که نرخ بیکاری شهرستان قرچک نسبت به متوسط استان تهران و کشور کمتر است ولی این به معنای ثروت این منطقه نیست چرا که قرچک سال هاست تأمین کننده کارگر فعالیت های تولیدی دیگر مناطق است و خود از ثروت چندانی برخوردار نیست .
  عدالتی تأکید کرد: هر قدر که در حوزه اقتصادی و کارآفرینی با موفقیت همراه شویم ، جامعه با مشکل کمتری مواجه می شود.
  وی گفت : قرچک به لحاظ ساختار سرزمینی ، استقرار واحدهای تولیدی متعدد و خاک مناسب ، ظرفیت تبدیل شدن به بزرگترین شهرک صنایع ساختمانی و احداث شهرک سفال را دارد.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز