• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ | کد خبر : 16505
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  از کجا بفهمم هورمون های بدن به هم ریخته است؟
  دیبا: مشکل به هم ریختگی هورمون ها یکی از رایج ترین مشکلاتی است که بسیاری از افراد در سنین مختلف با آن درگیر می شوند. درواقع گرچه سنین بلوغ و یائسگی از شایع ترین زمان ها برای به هم ریختن هورمونها محسوب می شود اما عوامل دیگری مثل ورزش شدید، بارداری، اضطراب و بسیاری موارد دیگر نیز در به هم ریختن هورمونها نقش دارد.

  از کجا بفهمم هورمون های بدن به هم ریخته است؟

   

  به گزارش دیبا خبر، مشکل به هم ریختگی هورمون ها یکی از رایج ترین مشکلاتی است که بسیاری از افراد در سنین مختلف با آن درگیر می شوند. درواقع گرچه سنین بلوغ و یائسگی از شایع ترین زمان ها برای به هم ریختن هورمونها محسوب می شود اما عوامل دیگری مثل ورزش شدید، بارداری، اضطراب و بسیاری موارد دیگر نیز در به هم ریختن هورمونها نقش دارد.

  به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، مشکلات هورمونی می توانند از بسیاری علل سرچشمه بگیرند ولی گاهی علائم به هم ریختن هورمون از سوی افراد قابل تشخیص نیست و آنان متوجه نیستند که دچار مشکل هورمونی شده اند، اگرچه یکی از این نشانه ها برای تشخیص مشکل هورمونی کافی نیست و باید برای تشخیص دقیق به پزشک مراجعه کنید اما شاید همراهی چند علامت با هم و متمادی بودن آن بتواند گمانه زنی را در مورد مشکلات هورمونی تشدید کند:

  _یکی از رایج ترین علائم مشکلات هورمونی، گرگرفتگی بدن است که اغلب خانم ها در سنین یائسگی با آن رو به رو می شوند

  _خارش های پوستی، سوزن سوزن شدن و حتی کهیر می تواند نشانه ای از مشکلات هورمونی باشد

  _نازک شدن صدا و تغییر بافت پوست و مود در آقایان و کلفت شدن صدا، رویش موهای زبر در صورت و بدن و توقف قاعدگی در خانم ها نیز می تواند نشانه مشکلات هورمونی باشد

  _بروز جوش های شدید پوستی که منبع غذایی یا اضطرابی ندارند نیز برخی اوقات از نشانه های مشکلات هورمونی است

  _مشکلات فشار خون که به طور ناگهانی در فرد پدیدار می شود از نشانه های مشکلات هورمونی است

  _تغییر شدید و نوسانات خلقی از دیگر نشانه های مشکلات هورمونی است

  _اختلال در قاعدگی و شدید یا ضعیف بودن ناگهانی آن می تواند یک زنگ هشدار برای خانم ها باشد که مشکلات هورمونی پیدا کرده اند

  _اضافه وزن بیش از حد و بی دلیل از دیگر نشانه های اختلالات هورمونی است

  اگر برخی از این علائم را همزمان دارید به جای نگرانی به پزشک مراجعه کنید تا با آزمایش خون و ادرار صحت این موضوع را تایید کند. گاهی یک ورزش حرفه ای، استرس های امتحان، یا حتی اضطراب پیش از مراسم عروسی می تواند هورمونهای شما را تغییر دهد، بنابراین در اغلب موارد این مشکلات با کمی پیگیری و درمان قابل حل است.

   

  انتهای پیام/

  بر چسب ها:
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز