• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ | کد خبر : 16347
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  بازی با جان مردم به خاطر یک مشت ریال
  دیبا: شنیده‌اید می‌گویند، مال دنیا شیرین است!حقیقتی که متاسفانه پایه و اساس بیشتر رفتارهای ما است.

  به گزارش دیباخبر، حتی اگر خیلی از شما همین حالا باد در غبغبه کرده‌اید و حق به جانب می‌گویید، نه من اینطور  نیستم، من باور نمی‌کنم. مرا بابت صراحت لهجه‌ام ببخشید، اما هنوز هم پای حرفم ایستاده‌ام. البته اشتباه نکنید، این یادداشت، یک مطلب فلسفی نیست، من هم فیلسوف یا انسانی معنوی، عاری از گناه نیستم، من هم یکی هستم عین شما. این همه مقدمه‌چینی کردم تا شکایت کنم، از هموطنانی که به خاطر چند ریال سود بیشتر، به راحتی با جان مردم بازی می‌کنند، گرچه خیلی‌ها می‌توانند، روی سخن من باشند، اما آنچه امروز دغدغه من حقیر است، رستوران‌داران، اغذذیه‌فروشی‌ها و تمام آنهایی است که با اصطلاح غذای گرم می‌دهند دست مردم. خب حتما می‌گویید، کجای این کار بازی با جان مردم است؟! و اینجاست که طبق معمول پای ظروف یکبار مصرف پلاستیکی به میان می‌آید.

  اصلا تا حالا می‌دانستید، سرو غذا یا کشیدن غذاهای گرم در ظروف یکبار مصرف پلاستیکی ممنوع است و هر رستوران یا غذاخوری و…. که این کار را انجام دهد، حرکتش مغایر با قانون است؟!

  طبق دستور وزارت بهداشت هیچ غذای گرمی نباید داخل ظروف یکبار مصرف پلاستیکی ریخته شود و طبق همین دستورالعمل واحدها و مجموعه هایی که غذای گرم دست مردم می‌دهند باید از ظروف آلومینیومی برای این کار استفاده کنند.

  خب اگر تا حالا نمی‌دانستید که هیچ! اما دوست عزیز، شما بابت غذایی که می‌خرید، پول می‌دهید و این حق شماست که در صورت مشاهده چنین مواردی هم تخلف واحد صنفی مورد نظر را به گوش مسئولین مربوطه برسانید و هم با احترام به طرف مقابل خود بگویید، که از دستورالعمل اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی آگاه هستید و با کمال ادب از آن‌ها بخواهید تا غذای شما را در ظروف یکبار مصرف آلومینیومی قرار دهند.

  به همین سادگی، هم کم کم فرهنگ استفاده از ظروف آلومینیومی در بین مردم ترویج‌ می‌شود و هم عده‌ای سودجو به خاطر چند مشت ریال، با سلامت مردم بازی نمی‌کنند.

  پریسا امامی

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز