• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ | کد خبر : 1294
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر کل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی خبر داد:
  ارائه‌ مشاوره‌ حقوقی و وکیل معاضدتی رایگان به مددجویان استان
  دیبا: مدیر کل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی گفت: از عقد تفاهم نامه‌ بین کمیته امداد و کانون وکلای دادگستری استان به منظور برخورداری مددجویان تحت حمایت از خدمات حقوقی و مشاوره‌ای وکلا خبر داد.

  به گزارش دیبا خبر، محمد کلامی اظهار کرد: طبق تفاهم نامه این نهاد با کانون وکلای استان ارائه‎زمشاوره حقوقی و وکیل معاضدتی رایگان در کلیه‌ی موضوعات حقوقی،جزائی و خانواده به مددجویان تحت حمایت این نهاد در تمام ایام هفته به غیر از پنجشنبه انجام می‌شود.

  وی با بیان اینکه مدت اعتبار این تفاهم نامه یک سال خواهد بود و در صورت توافق طرفین قابل تمدید است، گفت: مددجویان نیازمند به حمایت حقوقی توسط کمیته امداد استان طی معرفی نامه‌ کتبی به کانون وکلای استان معرفی خواهند شد.

  مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه میز خدمت حقوقی با هدف تسهیل ارائه‌ خدمات حقوقی به مددجویان تشکیل شده است، عنوان کرد: میز خدمت حقوقی در راستای کمک به مددجویان در امور حقوقی و ارتقای سطح آگاهی آنان ایجاد شده و مشکلات حقوقی، عدم توانایی برای احقاق حق و پایمال شدن حقوق مددجویان تحت حمایت از دلایل تشکیل آن است.

  کلامی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۳۴ نفر از مددجویان استان از مشاوره‌ حقوقی رایگان ۲۳۶ وکیل نیکوکار استان بهره‌مند شده‌اند، بیان کرد: در ۹ ماهه‌ سال جاری از ۴۳۲ پرونده‌ی حقوقی مددجویان تحت حمایت این نهاد برای ۱۰۵ پرونده رای صادر و مختومه شده است.

  وی افزود: با توجه به اینکه مردم استان، مردم فهیمی و خیری هستند؛ بنابراین باید گزارش شفافی از عملکرد خود به مردم ارائه دهیم تا اعتماد مردم را جلب کنیم.

  کلامی با بیان اینکه کمیته‌ امداد رابط بین مردم و خیران است، تاکید کرد: این نهاد تنها نهاد خیریه ای است که کمک‌های مردمی صرفا برای خود مردم هزینه می‌شود.

   

  انتهای پیام/

   

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز