• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ | کد خبر : 1228
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  قائم مقام اداره کل حفاظت و محیط زیست آذربایجان‌شرقی تاکید کرد:
  ضرورت گسترش ورزش سبز در جامعه
  دیبا: قائم مقام اداره کل حفاظت و محیط زیست آذربایجان‌شرقی با اشاره به موضوع ورزش سبز که واژه‌ای است تداعی کننده ارتباط تنگاتنگ با محیط زیست گفت: ورزش سبز باید توسعه پیدا کند، این امر باعث می‌شود استعدادها شکوفا گردد.

  به گزارش دیباخبر، محسن قمی در دهمین دوره کارگاه آموزش ورزش سبز اظهار کرد: موضوع ورزش سبز واژه‌ای است تداعی کننده ارتباط تنگاتنگ با محیط زیست.

  قائم مقام اداره کل حفاظت و محیط زیست آذربایجان‌شرقی با اشاره به برخی نامگذاری ورزش‌ها که با محیط زیست عجین شده است، گفت: هر کدام از اینها با دیدگاه تخصصی نوع تعامل با محیط زیست را تبیین کند.

  وی افزود: جهان از نظر محیط زیست دچار چالش شده است و این جلسه نقطه عطفی برای راهکاری و اشاره به جنبه‌های مختلف آن کنیم.

  قمی با اشاره به اینکه ورزشکاران در هر مقوله که وجود دارند اقبال اجتماعی را به دنبال خواهند داشت، گفت: هر رفتاری که از آنها سر بزند در جامعه اثر خواهد داشت و امید است با رعایت رفتار فردی عمل کننده و فرهنگ‌ساز مسائل فرهنگی باشند.

  قمی با تاکید بر اینکه رفتار مناسب ورزشکار در طبیعتی که میزان گذشتگان برای ما است می‌تواند منجر به حفظ محیط زیست شود، گفت: اگر مسائل زیست محیطی را رعایت کنیم نیازی به ایجاد روز پاک‌سازی غار باشد.

  وی به حفاظت از برخی حیوانات و تالاب‌ها اشاره کرد و گفت: سازمان‌های غیردولتی باید بهتر عمل کنند.

  قائم مقام محیط زیست استان این جلسه را بعد از روز هوای پاک را به فال نیک گرفت و ادامه داد: این جلسه صرفا برای چند روز نباشد و جنبه‌های مختلف محیط زیست به همه آحاد جامعه ارائه شود و در این راه رسانه نقش موثری خواهد داشت.

  وی ادامه داد: این جلسه در ابتدا مقدمه‌ای بر رفتار خود نسبت محیط زیست باشد و البته باور کنیم در این شرایط کوچک‌ترین غفلت نسبت به محیط زیست می‌تواند جبران‌پذیر نباشد.

  یادآور می‌شود، در این کارگاه آموزش‌هایی از قبیل ورزش و محیط زیست، سابقه فعالیت‌های محیط زیستی در رویدادهای ورزشی، مدیریت سبز، معماری سبز، رویداد ورزشی سبز و فرهنگ و محیط زیست توسط اساتید برجسته کشوری آموزش داده شد.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز