• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ | کد خبر : 1090
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  مدیر کل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت خبر داد:
  ممیزی همه بیمارستان ها تا اردیبهشت ماه آینده/ تدوین کتاب اعتباربخشی ملی ایران
  مدیر کل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت گفت: اعتباربخشی تمام بیمارستان‌های کشور تا پایان سال جاری تکمیل خواهد شد.

  به گزارش دیبا خبر، محمدحسین میردهقان در نشست خبری دو هفتگی وزارت بهداشت گفت: با ممیزی بیمارستانها دیگردرحوزه اعتباربخشی خبری از مستندسازی‌های کاذب یا وجود اشکال‌هایی در ارائه استانداردها نخواهیم داشت.

  وی گفت: کتاب اعتباربخشی ملی ایران در قالب قانونی برای راهنمایی همه مراکز درمان اعم از خصوصی و دولتی تدوین شده است که شامل ۲۴۸ استاندارد و ۹۰۳ سنجه برای کل بیمارستان‌ها می‌شود.

  میردهقان با اشاره به فعالیت بیمارستان‌های تک تخصصی و حجم بالای سنجه‌ها و استانداردهای کلی ذکر شده در کتاب ملی اعتباربخشی، یادآور شد : بیمارستان‌های تک تخصصی برای سهولت دسترسی به اطلاعات مرتبط به مرکز درمانی خود می‌توانند به سایت ویژه اعتباربخشی و کتاب راهنمای آن مراجعه کنند.

  مدیر کل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت در ادامه به بخش دوم اعتباربخشی بیمارستانی اشاره کرد و از فعالیت ۶۰ بنگاه دولتی ویژه اعتباربخشی با ۶۰ سلیقه مختلف خبر داد.
  وی گفت: یک ضلع این فعالیت‌ها مربوط به استانداردسازی و بخش دیگر آن مربوط به اجرای کامل استانداردها و سنجه‌ها به صورت متمرکز است.

  میردهقان همچنین از آموزش ۳۰۰ ارزیاب ویژه و نیز الکترونیکی شدن ارزیابی ها خبر داد که به طور حرفه‌ای به موضوع بررسی میزان اعتباربخشی در مراکز درمانی و بیمارستان‌های سراسر کشور به صورت متمرکز حضور دارند و نسبت به اجرای این اعتباربخشی‌ها نظارت می‌کنند.

  میردهقان با تأکید بر کامل شدن اعتباربخشی تمام بیمارستان‌ها با بهره‌مندی از کتاب تدوین شده تا پایان امسال خاطرنشان کرد:‌ طبق جدولی که در وزارت بهداشت برای بررسی این موضوع در نظر گرفته شده تا اردیبهشت ماه سال آینده همه بیمارستان‌ها به طور کامل ممیزی می‌شوند.

  وی در پایان با اشاره به معدودی از بیمارستان‌ها که هنوز اطلاعات اعتباربخشی خود را ثبت نکرده اند گفت: باید همه اطلاعات اعتباربخشی بیمارستان ها دراسرع وقت شناسایی و در سامانه مربوط به آن درج شود.

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز