• تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ | کد خبر : 1044
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت عنوان کرد:
  وجود ۶۴ موسسه خیریه فعال در حوزه سرطان
  دیبا: معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ۸۵۰ خیریه و ۶۲۰ سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت وجود دارد که ۶۴ موسسه خیریه در حوزه سرطان فعال هستند که بیشترین میزان فعالیت سازمان های مردم نهاد و موسسات مردم نهاد، در حوزه سرطان است.

  به گزارش دیبا خبر، محمد هادی ایازی پیش از ظهر امروز در همایش پویش ملی مبارزه با سرطان که در بیمارستان محک برگزار شد، اظهار داشت: در اولین نشست تخصصی موسسات خیریه فعال در حوزه سرطان، ۱۹ موسسه شرکت داشتند و مصوبات مناسبی مانند تداوم جلسات، تشکیل بانک اطلاعاتی موسسات خیریه حوزه سرطان، حضور معاونین وزارت بهداشت در این نشست ها و تشکیل پنج کارگروه تخصصی در راستای کمک به کمیته ملی پیشگیری از سرطان داشت.

  وی یادآور شد: در نشست دوم موسسات خیریه حوزه سرطان، ۳۹ موسسه حضور داشتند و تصمیم گرفته شد که اساسنامه شبکه ملی موسسات خیریه حوزه سرطان توسط ۸ موسسه خیریه تهیه و تدوین شود و از ظرفیت رسانه ها و هنرمندان برای پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان استفاده شود.

  ایازی با اشاره به صدور مجوز شبکه ملی موسسات خیریه حوزه سرطان توسط وزارت کشور در زمانی بسیار کوتاه، گفت: در سومین نشست تخصصی موسسات خیریه فعال در حوزه سرطان ۶۱ موسسه حضور داشتند و مصوبات آن شامل تهیه پیش نویس اساسنامه شبکه ملی سرطان و بحث و بررسی برای انتخاب شعار هفته ملی سرطان بود.

  معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در حوزه سایر بیماریها نیز آمادگی و علاقه داریم که با ایجاد شبکه بتوانیم زمینه بهره مندی موسسات از همدیگر و پرهیز از دوباره کاری و موازی کاری را فراهم کنیم زیرا مردم می توانند نقش بسیار مهمی در ارتقای سلامت جامعه داشته باشند.

   

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز