• تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ | کد خبر : 9426
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  نخستین شهروند ماه یک ژاپنی خواهد بود
  دیبا: ایلان ماسک در یک وب کست اعلام کرد یک میلیاردر ژاپنی نخستین شهروندی است که همراه فضاپیمای اسپیس ایکس به ماه می رود.

  به گزارش دیبا خبر، به نقل از اسپیس، ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی اسپیس ایکس در یک وب کست اعلام کرد،  «یوساکو مائزاوا» میلیاردری است که به ماه سفر می کند.

  این میلیاردر و کارآفرین اینترنتی  در ۲۰۲۳ میلادی نخستین شهروندی خواهد بود که از مدار زمین فراتر می رود.

  مائزاوا موسس وب سایت خرید آنلاین Zozo است و قصد دارد همراه موشک-فضاپیمای BFR اسپیس ایکس به مدار ماه سفر کند.

  در ماموریت مذکور فضاپیما فقط دور ماه مدار می زند اما روی آن فرود نمی آید.   مائزاوا در این باره گفت: از زمان کودکی ماه را دوست داشتم.    فقط با نگاه کردن به ماه قوه تخلیم جان می گرفت.   به همین دلیل این فرصت را برای رصد ماه از نزدیک از دست نمی دهم.

  البته در این سفر مائزاوا تنها نیست. او ۶تا ۸ هنرمند از میان نقاشان و مجسمه سازان تا طراحان مد و معماران انتخاب می کند تا با او سفر کنند. مائزاوا از ماسک نیز دعوت کرده تا در این سفر همراه او باشد. ایلان ماسک نیز این احتمال را رد نکرد و گفت: شاید ما با هم به این سفر رفتیم.

  ماسک و مائزاوا هیچ کدام هزینه های چنین سفری را اعلام نکرده اند. البته مائزاوا گفت پیش پرداخت قابل توجهی برای این سفر پرداخته و قصد دارد تمام هزینه ها را پرداخت کند. به این ترتیب هنرمندان همراه او  مجانی در این سفر حضور خواهند داشت.

  ماسک همچنین تاکید داشت چنین سفری بسیار خطرناک خواهد بود.

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز