• تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ | کد خبر : 9250
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  تاثیر میزان تحصیلات مادر بر کاهش افسردگی نوجوانان
  دیبا: نتایج تحقیق جدید نشان داد میزان تحصیلات مادران بر میزان افسردگی نوجوانان تاثیر دارد.

  تاثیر میزان تحصیلات مادر بر کاهش افسردگی نوجوانان

  به گزارش دیبا خبر به نقل از سایکولوژی نیوز، محقق این تحقیق سیبو ژائو از بخش مرکزی دانشگاه امور مالی و اقتصادی SUNY اظهار کرد: تحقیقات من در دکترای جامعه شناسی مربوط به ارتباط جامعه شناسی خانواده و سلامت روان در میان دانش‌آموزان بود. نتایج تحقیقات نشان داد میزان تحصیلات مادر تاثیر مستقیمی بر سلامت روحی دانش‌آموزان دارد البته نقش عملکرد خانواده نیز برجسته است و بر سلامت نوجوانان تاثیر غیرمستقیم دارد.

  تحقیق بر روی ۱۱۷۷ دانشجوی فارغ‌التحصیل از ۱۲ دانشگاه در پکن نشان داد که سطح تحصیلات مادر بر سطح افسردگی فرزندان تاثیر دارد. به عبارت دیگر میزان افسردگی دانش آموزان زمانی که مادران تحصیلات بالاتری دارند، کمتر است.

  محققان همچنین به شواهدی را مبنی بر اینکه عملکرد خانواده یعنی توانایی یک خانواده برای حل اختلافات، برقراری ارتباط موثر و ابراز محبت نقش مهمی در رابطه بین آموزش مادر و سطح افسردگی فرزندانش دارد، دست یافتند.

  تحصیلات مادر بر سلامت روحی فرزندان از طریق عملکرد خانواده تاثیر بسزایی دارد و خانواده‌ها با عملکرد بهتر می‌توانند از بروز وقایع منفی در زندگی دانش آموزان پیشگیری و بر سلامت روانی دانش آموزان تاثیر داشته باشند.

  وی گفت: یافته‌های این تحقیق الهام بخش پیشگیری از افسردگی و بهبود سلامت روان دانش‌آموزان و دانشجویان را فراهم خواهد کرد.

  نتایج این تحقیق تنها شاهد اولیه برای میانجیگری آماری تاثیر تحصیلات مادر بر میزان افسردگی نوجوانان و جوانان از طریق عملکرد خانواده ارائه کرده است، البته تحقیقات بیشتری باید با داده‌های طولی در این زمینه انجام شود.

  ژائو در ادامه افزود: این تحقیق همچنین شواهدی برای سیاست گذاران در افزایش حمایت مالی برای آموزش زنان در چین ارائه می‌دهد.

  نتایج این تحقیق در نشریه Psychiatry Research منتشر شده است.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز