• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ | کد خبر : 918
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معاون آموزشی ورئیس کمیته راهبری تدوین راهنماهای بالینی اعلام کرد:
  ۲۰۰ راهنما، سیاست، استاندارد و دستورالعمل بالینی توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ خواهد شد
  دیبا: رئیس کمیته راهبری تدوین راهنماهای بالینی اعلام کرد: با پیگیری های بعمل آمده ۲۰۰ راهنما، سیاست، استاندارد و دستورالعمل بالینی نهایی شده و در نشست کمیته راهبری تدوین راهنماهای بالینی که در روز یکشنبه ۳ بهمن ماه ۱۳۹۵ برگزار می شود این اسناد توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ می گردد.

  به گزارش دیبا خبر، باقر لاریجانی معاون آموزشی و رئیس کمیته راهبردی تدوین راهنماهای بالینی وزارت بهداشت گفت: اهمیت تدوین راهنماهای بالینی موضوعی است که سال ها مورد تاکید صاحبنظران نظام سلامت کشور است. در همین راستا نیز اقداماتی به صورت پراکنده در حوزه های مختلف صورت گرفته است.

  لاریجانی خاطرنشان کرد: باتوجه به اهمیت تدوین و به روزرسانی راهنماهای بالینی و تاثیر آن در ارتقای ابعاد مختلف نظام سلامت کشور، ضروری بود تا سیاستگذاری و برنامه ریزی این امر به صورت متمرکز در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گیرد.

  وی اضافه کرد: بر همین اساس با دستور وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ساختاری ویژه برای پیگیری امور مرتبط با راهنماهای بالینی در وزارت بهداشت تشکیل شد.

  معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: شورای راهبردی تدوین راهنماهای بالینی به عنوان بالاترین مرجع سیاستگذاری در وزارت بهداشت تشکیل و جمعی از صاحبنظران حوزه های مختلف نظام سلامت به عنوان اعضای این شورا منصوب شدند.

  رئیس کمیته راهبردی تدوین راهنماهای بالینی با بیان اینکه کمیته فنی تدوین راهنماهای بالینی به عنوان زیرمجموعه شورای راهبردی تشکیل شد، گفت: تدوین و اجرای راهنماهای بالینی را نمی توان منصوب به حوزه ای خاص در وزارت بهداشت دانست و در واقع بخش های مختلفی در این امر درگیر هستند.

  وی افزود: دبیرخانه شورای راهبردی تدوین راهنماهای بالینی در دفتر ارزیابی فناوری، تدوین استانداردها و تعرفه سلامت در زیر مجموعه معاونت درمان وزارت بهداشت قرار دارد و کار تدوین راهنماهای بالینی با همکاری دو معاونت آموزشی و درمان وزارت بهداشت پیگیری شد.

  لاریجانی اظهار داشت: با تلاش همکاران محترم شورای راهبردی و کمیته فنی و همچنین جمعی از اساتید برجسته دانشگاههای علوم پزشکی کشور تا کنون ۲۰۰ سند مرتبط شامل  راهنماها، سیاستها، استانداردها و دستورالعمل های بالینی تدوین و نهایی شده است.

  معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعلام اینکه  نشست کمیته راهبری تدوین راهنماهای بالینی در روز یکشنبه ۳ بهمن ماه ۱۳۹۵ برگزار می شود، گفت: قرار است در این نشست ۲۰۰ سند تدوین شده توسط وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شود.

  وی با تاکید بر اینکه اجرای راهنماهای بالینی نیازمند همکاری درون بخشی است گفت: در این نشست اعضای محترم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، برخی مدیران محترم سازمان برنامه و بودجه کشور، اعضای محترم شورای راهبردی، کمیته فنی، برخی از اساتید دست اندرکاران و اعضای شورای معاونین وزارت بهداشت نیز حضور خواهند داشت و از نظرات ایشان در زمینه اجرای راهنماهای بالینی بهره برداری خواهد شد.

  رئیس شورای راهبردی تدوین راهنماهای بالینی خاطرنشان کرد: همچنین نقش نهادهای خارج از وزارت بهداشت، مانند وزارت رفاه، مجلس شورای اسلامی، سازمان های بیمه گر نیز در اجرای راهنماهای بالینی غیرقابل انکار است. برهمین اساس از هر یک از این نهادها فردی در شورای راهبردی حضور دارند و از نظرات ایشان برای ارتقای راهنماهای بالینی بهره برداری می شود.

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز