• تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ | کد خبر : 8596
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  هشدار: این نارنگی را هرگز نخرید
  دیبا: کارشناس مسئول مرکبات سازمان جهاد کشاورزی مازندران از آغاز برداشت میوه پائیزی نارنگی پیش رس خبر داد و خطاب به شهروندان گفت که این نوع نارنگی ها در رنگ کامل سبز به مرحله برداشت می رسند و هر گونه سبز زدایی این نوع نارنگی ها ممنوع است.

  خرید این نارنگی خطرناک است

  به گزارش دیبا خبر، بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی مازندران از ۱۱۰هزار هکتار باغ مرکبات استان، ۲۵هزار هکتار آن نارنگی است که ۴۰درصد آن از رقم پیش رس ‘ایواساکی’ است.

  در حال حاضر نارنگی زودرس در بازارهای استان مازندران با بهای هر کیلوگرم ۶۰تا ۷۰ هزار ریال عرضه می شود.

  هادی ایزدی افزود: بر اساس مصوبه شورای مرکبات جهاد کشاورزی استان مازندران، سبز زدایی این نوع نارنگی ها ممنوع است.
  وی با بیان این نکته که رقم نارنگی پیش رس ایواساکی از نیمه دوم شهریور قابل برداشت است، بیان داشت: این میوه کاملا سبز و ترش مزه است.

  ایزدی توضیح داد: اگر نارنگی های عرضه شده در بازار به رنگ سبز نباشد، نشانه انجام عملیات سبز زدایی با هدف فریب دادن شهروندان است و نباید از این میوه استفاده کرد.

  وی متوسط برداشت نارنگی زودرس از هر هکتار را ۲۳ تا ۲۵تن اعلام کرد و گفت: باغداران از چیدن نارنگی های غیر پیش رس از جمله انشو و یافا که قند آن کامل نشده است، خودداری کنند.

  کارشناس مسئول مرکبات سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به شرایط مناسب آب و هوایی و باردهی مناسب انواع درختان مرکبات گفت که پیش بینی می شود تولید امسال مرکبات همانند سال قبل به بیش از ۲میلیون و ۲۰۰ هزار تن برسد. نیمه دوم آبان زمان برداشت انواع مرکبات از جمله پرتقال تامسون است.

  ایزدی گفت: از آنجاییکه اصلاح و نوسازی باغات مرکبات از یک دهه گذشته در مازندران آغاز شده، هر ساله شاهد افزایش رقم های جدید از جمله نارنگی های پیش رس هستیم.
  منبع: ایرنا

   

  انتهای پیام/

  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز