• تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ | کد خبر : 8446
 • داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  هشدار، انجام این کارها قبل از خواب اکیدا ممنوع است
  دیبا: شب زمان مناسبی برای استراحت کامل بدن و روان است. اگر خواب خوب و کافی داشته باشید طیف وسیعی از بدنتان را استراحت می دهید و با این کار می توانید روز بعد را با انرژی بیشتری آغاز کنید.

  به گزارش دیبا خبر، شب زمان مناسبی برای استراحت کامل بدن و روان است. اگر خواب خوب و کافی داشته باشید طیف وسیعی از بدنتان را استراحت می دهید و با این کار می توانید روز بعد را با انرژی بیشتری آغاز کنید. اما خواب شبانه برای بسیاری از افراد یک کابوس سخت است که می بایست مانند ضربه زدن به کیسه بوکس با آن برخورد کنند.
  توصیه های بسیاری برای بهتر خوابیدن وجود دارد. اما شما می بایست راه حلی که برایتان نتیجه می‌دهد را پیش بگیرید. کارهای ممنوع قبل از خواب را بشناسید و آن‌ها را هرگز انجام ندهید.
  شما با دوری کردن از این فعالیت‌ها حتما شب را بهتر خواهید خوابید:
  قبل از خواب ورزش نکنید
  ورزش یک فعالیت ضروری و حیاتی برای سلامتی شما محسوب می شود. اما ورزش سنگین قبل از خواب به سلامتی آسیب جدی وارد می کند. می توانید قبل از این که به رختخواب بروید یوگا کار کنید. این قبیل ورزش‌ها نه تنها برای جسم شما مفید هستند، بلکه در بهبود کیفیت خواب نیز کمک می کنند.
  ورزش قبل از خواب تا ۳ ساعت بعد از خواب دمای بدن را بالا می برد و این سبب می شود شما به سختی بخوابید. بنابراین ورزش کردن یکی از کارهای ممنوع قبل از خواب است.
  تلویزیون و اینترنت قبل از خواب ممنوع !
  مطالعات نشان می دهد که هر گونه صفحه نمایش بر روی خواب انسان تاثیر گذار است. نگاه کردن به صفحات نمایش قبل از خواب مانع به خواب رفتن می شود. این صفحات مانع ترشح کامل هورمون ملاتونین و دیگر هورمون های خواب می شوند.
  بنابراین از نگاه کردن به لب تاب یا تلویزیون قبل از خواب خودداری کنید.
  حمام بگیرید
  یکی از بهترین راه کارها برای خواب خوش شبانه حمام کردن قبل از خواب است. درست زمانی که شما در حال کلنجار رفتن با خودتان هستید و نمی توانید راحت بخوابید، یک دوش ولرم قرص خواب شما خواهد شد. بدن خود را قبل از رفتن به رختخواب خنک کنید. این گونه بهتر می‌خوابید.
  کافئین  از دشمنان خواب راحت است
  شما در طی روز آزاد هستید، هر مقدار نوشیدنی که میل دارید بنوشید. اما یک الی دو ساعت قبل از خواب نوشیدن مایعات به خصوص کافئین را قطع کنید. نوشیدن زیاد مایعات شما را نیمه شب بیدار می‌کند تا مثانه خود را خالی کنید و این مانع خواب راحت می شود.
  شغل خود را به رختخواب نبرید
  هر فعالیت فکری و دستی که مربوط به مدرسه یا محل کارتان است را به رختخواب منتقل نکنید. قطعا آن قدر ضروری نیست که در ساعات پایانی شب و وقت خواب و استراحت نیاز به انجام دادنش داشته باشید.
  انجام این گونه کارها قبل از خواب سبب ایجاد استرس غیر ضروری می شود و خواب راحت را از شما می‌گیرد.
  داستان های جذاب بخوانید
  یک رمان جذاب و جالب داشته باشید تا قبل از خوابیدن ذهن شما را به خود معطوف سازد. کتابی که بتواند ذهن شما را از افکار مشوش روزانه دور کند، سبب آرامش و قطعا خواب راحت تر برای شما خواهد شد.
  هر فرد تلاش بسیاری می کند تا بهتر به خواب رود. شما نیز به کمک این روش‌ها می توانید ذهن خود را از خستگی های روزمره دور کرده و راحت تر بخوابید. فراموش نکنید هیچ کس به اندازه شما نمی تواند برای خودتان خواب خوش رقم بزند.
  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
  انتهای پیام/

  بر چسب ها:
  داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  دیبا خبر پر از خبر اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز اطلاعات تبریز